FOTOD | Vaarikaroosa, roheline ja sidrunikollane: Eesti jalatsibränd rõõmustab disaini austajaid värvidegaTOKU kevad-suvi jalatsikollektsioon
TOKU kevad-suvi jalatsikollektsioonFoto: Krista Kattel

Eile, 8. aprillil toimus Kultuurikatlas Eesti Disainikeskuse korraldatav Disainiturg, kus esitles oma loomingut üle saja Eesti ja Baltimaade disaineri. Tutvuda sai nii uute põnevate sisustustoodete, rõivaste, aksessuaaride, keraamika kui ka paljude teiste omanäoliste disaintoodetega. Disainiturul esitles esmakordselt oma uut kevad-suvist kollektsiooni ka eestimaine jalatsibränd TOKU.

Sel kevadel rõõmustab TOKU eestimaise disaini austajaid värvidega. Naiste sandaali TOKU Berlin valikusse lisanduvad vaarikaroosa, murtud roheline ja sidrunikollane värv. TOKU Helsinki meeste sandaalide mudeli valik täieneb vana hea navy-sinise ja bordoopunasega. Helsinki naiste mudel saab samuti täiendust veinipunase bordoo värviga ning lisaks ka panna cotta heleda tooniga. Kõik TOKU sandaalid on toodetud nahast ja lähtudes eetilise tootmise põhimõtetest.

TOKU kevad-suvi jalatsikollektsioon Foto: Krista Kattel
Seotud lood:

Lisaks uutele värvidele on muutunud ka sandaalide sisu. “Berlini mudelil muutsime pisut kummipaela kinnitust. Saime eelmisel hooajal paarilt kliendilt tagasisidet lahti tulnud kinnituse kohta. Kuna soovime, et kellelgi rohkem sellist probleemi ei tuleks, kinnitame nüüd uue kollektsiooni sandaalidel kummipaela teisiti. TOKU Helsinki sandaalide rihmadele lisasime aga voodri, et detailid ei veniks nii palju kui enne,” selgitab parendusi TOKU brändijuht Kristiina Toots. Kõikidel uue kollektsiooni mudelitel on välja vahetatud ka tallad. Kuigi probleeme ei tekkinud ka eelmistega, siis saavutamaks jalanõude veelgi pikemat eluiga, otsustati siiski kasutada uusi ja veel vastupidavamaid taldu.

TOKU kutsub inimesi vähem tarbima. “Julgustame inimesi võtma meiega ühendust kui meie toodetel ilmneb parendamist vajavaid kohti. We improve by walking together! Väärtustame tarbimise vähendamist. Kvaliteetsem ja vastupidavam toode kestab kauem ning on seetõttu nii inimese rahakotile kui ka keskkonnale säästvam,” tutvustab Toots brändi mõtteviisi. Samuti aitab pikendada toote eluiga õige jalatsihooldus. Nahast sandaale ei tohiks kindlasti pesta pesumasinas. Vesi ei mõju nahast toodetele hästi ning seetõttu tuleks neid ka vihmakindlate hooldusvahenditega hooldada.

Loe veel

TOKU on 2017. aasta kevadel turule jõudnud Eesti kingabränd, mis pakub mugavaid ja kvaliteetseid jalanõusid disainiteadlikule inimesele. Kõik mudelid valmivad käsitööna, koostöös kingadisainer Piibe Tompiga Võrumaal OmaKinga vabrikus, mis tegutseb 1993. aastast, kuid jätkab jalatsivalmistamise peretraditsioone juba aastast 1927. TOKU brändi all valmistatakse lisaks sandaalidele ka toasusse ja kingi.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare