Eesti innovaatiline keemiavaba kreemisari on Läänemere võrgustiku esimene edulugu


Eesti innovaatiline keemiavaba kreemisari on Läänemere võrgustiku esimene edulugu
VetikadJohn Mark Arnold/ Unsplash

Kodumaine ja keemiavaba kreemisari Berrichi sai Baltic Blue Biotechnology Alliance (BBBA) võrgustiku esimese edukalt käivitunud iduettevõtmise tiitli.

Läänemere äärseid riike ühendava võrgustiku eesmärk on viia kokku innovaatilised teadmised ja ärilahendused, et aidata kaasa Läänemere puhtale elukeskkonnale ja keskkonnaprobleemide lahendamisele, tõstes regiooni ettevõtete konkurentsivõimet. 
Berrichi on näide sellest, et probleem võib olla ka võimalus ja iduettevõtted ei pea tegutsema vaid IT valdkonnas. Kreemides kasutatakse Läänemere vetikaid, mille invasioon meie randades põhjustab peavalu nii rannamõnude nautijatele kui merebioloogidele. Vetikate näol on samal ajal tegu antioksüdantide pommiga, mis nii sees- kui välispidiselt on abimehed inimese nahale ja enesetundele.

“Berrichi” näokreemide hulgast leiab praegu nii päeval kui ka öösel kasutamiseks mõeldud tooteid aga ka spetsiaalselt meestele mõeldud kreemi. Ettevõtjad Janno ja Berit Joosep (Furcella OÜ) on teinud tootearenduseks tihedat koostööd Tallinna Ülikooli teadlastega ning neid on toetanud Tartu Biotehnoloogia Park, kelle eesmärgiks on ALLIANCE’i projektis pakkuda äriarendus mentorlust mere bioressursil põhinvate toodete arendamiseks.

“Berrichi” näokreemid Foto: Berrichi
Seotud lood:

Partnerite võrgustiku kaudu on Furcella jõudnud oluliste tooraine tarnijateni Saksamaal. Nende uuenduslik, kõrgekvaliteetne kosmeetikabränd on fookuse võtnud keskkonnateadlikule kliendisegmendile rakendades loodust säästvat tootmise kontseptsiooni kogu tarneahelas. Furcella jätkab ALLIANCE’i partneritega koostööd, et leida kosmeetikasarja pakendile samuti “sinine” lahendus: nad uurivad praegu võimalusi vetikate baasil valmistatud bioplasti kasutamiseks pakendites.

Uusi partnereid INTERREGi Läänemere programmi otsitakse taas hiljemalt märtsi alguseks. Kõik avatud mõtlemisega maailmaparandajad on oma ideedega Läänemere keskkonnaprobleemide lahendamisse oodatud. Loe pikemalt siit.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare