Ei, sa ei kujuta seda ette! Juuksed võivad tõepoolest valutadaEi, sa ei kujuta seda ette! Juuksed võivad tõepoolest valutada
Pietra Schwarzler/ Unsplash

Loomulikult on kogu keha hõlmav valu, mida pärast eriti intensiivset treeningut tunned, reaalne. Kuid see tunne, et justkui sinu juuksed valutaksid on vaid ettekujutuse vili, eks? Vale! Olgu, peaaegu vale.

Kui oled kunagi märganud, et sinu peanahk justkui valutaks ning tekib tunne, et ka kogu sinu juuksed on hellad, siis on selle põhjuseks kõige suurema tõenäosusega rasu kogunemine juuksejuurtele. Selle põhjuseks omakorda on juuste liiga harv või mitte piisavalt põhjalik pesemine, kuid on veel faktoreid, mis selles rolli mängida võivad.
Los Angelese the BENJAMIN salongi juuksestilist Chaie sõnul on olemas palju faktoreid, mis peanaha ebamugavustunnet ja isegi valu tekitavad. „Selle hulka kuuluvad näiteks liigne kuivšampooni kasutamine, ilmastikuolude muutused ja vahel isegi vesi, mida juuste pesemiseks kasutame,“ loetleb ta.
Kui hakkad tundma, et sinu peanahk justkui valutaks, siis on parim viis selle leevendamiseks koheselt juuste pesemine – šampooni vahule hõõrumine, loputamine ja selle tegevuse kordamine. Chaie jagab aga veel mõnda nippi, kuidas seda tunnet juba eos ennetada.
Esiteks, palu oma juuksurilt abi, kuna tema võib soovitada konkreetseid tooteid, mis täpselt sinu juuksetüübile sobivad. Teiseks, kui juukseid pesed, pead peanahka tõeliselt sõrmeotstega hõõruma (täpselt nii nagu juuksur seda teeb). Samuti pead kindlaks tegema, et sinu juuksehari on alati puhas. Kui muretsed aga kodus oleva vee kvaliteedi pärast, siis soovitab Chaie investeerida dušiotsikule käivasse filtrisse.
Peamine soovitus: Paku oma juuste all olevale nahale täpselt samasugust hoolt ja armastust nagu seda teed kogu ülejäänud kehale. Kui see tähendab enda poputamist uudse põneva juukseharja või imelise luksusliku šampooniga, siis mis selles halba saab olla?
Allikas: PureWow

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare