FOTOD | Trendikas ja kompromissitu: 20. sajandi keskpaigast ja selle ajastu kunstist inspireeritud moekollektsioonReservedi kunstist inspireeritud Re.Design kollektsioon
Reservedi kunstist inspireeritud Re.Design kollektsioonFoto: Reserved

Julge, kompromissitu, trendikas ja tulvil üllatavaid lõiked – just nii võib iseloomustada Reservedi värsket kevadist kollektsiooni Re.Design. Moebrändi disainerid on sel korral ammutanud inspiratsiooni 20. sajandi keskpaigast ning eelkõige selle ajastu kunstist. Abstraktsed maalid, modernne joonte mäng ning Poola pop- ja postrikunst on leidnud väljundi nii värske kollektsiooni värvigammas, trükimustrites kui ka lõigetes.

Reservedi Re.Design naistekollektsioonis esindatud dekonstrueeritud särgid, ülesuuruses pintsakud, laiade traksidega kleidid ja silmapaistvad seelikud on küll inspireeritud eelnevatele kümnenditele iseloomulikest siluettidest, kuid peegeldavad käesoleva hooaja naistemoe trende. Efektselt punane teksa, mis tepitud kontrastse valge niidiga, sukeldumiskalipsodelt laenatud materjal ja laineliste paeltega ääristatud detailid loovad omakorda sportlikuma mulje. Julgelt paaritatud erkroosad ning punased triibud seelikutel ja kleitidel on tõenäoliselt üheks selle kevade lemmik-värvikombinatsiooniks.
Naistekollektsiooni rõivaste erinevad tekstuurid, nagu näiteks satiin või seemisnaha imitatsioon, on kombineeritud mängulisse kooskõlla ning graafilised rõhuasetused pärinevad Poola disaineri Krzysztof Iwański postritelt.

T-särkide trükimustrid on omakorda inspireeritud skulptori Katarzyna Kobro töödest ning kudumite värviskaala on iseloomulik klassikalise avangardismi pioneeri Henryk Stażewski loomingule. Seega on Re.Design justkui austusavaldus Poola, Reservedi päritolumaa, kunstnikele ja nende loometööle.

Re.Design kollektsiooni kampaaniafotode autorid on Magda Wunsche ja Agnieszka Samsel, modelliks Marie Fofana.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare