TRENDIÜLEVAADE | Loomalikud instinktid ja vihatud 80ndad: sügisel on moes nii naiselikkkus kui ekstravagantsus


4. Gucci
4. GucciPixelformula/SIPA

Ilu ei nõua juba ammu ohvreid, kuid trendisuundi määrava mugavuse vahele on sel hooajal trüginud ka ohtralt ülinaiselikke ja ekstravagantseid moetükke. Saa tuttavaks – need on lõiked ja värvid, millega Pariisi, Londoni, Milano ja New Yorgi nimekad disainerid sügise-talve tulekuga su garderoobi rikastada soovivad.

1. LOOMSED INSTINKTID

1. Balenciaga Pixelformula/SIPA


Uue hooaja suurimaks trendiks saab leopardimustri tagasitulek. Täpilisele kaslasele lisaks hiilivad moeareenile tiiger, sebra ja püüton. Klassikalisele prindile annavad värske hingamise valged kingad, saapad ja aksessuaarid.

1. Dolce & Gabbana Pixelformula/SIPA
Seotud lood:

2. PEEGELLÄIKIV VINÜÜL

2. Marni Pixelformula/SIPA


BDSM ja küberfuturism põimuvad pimedama hooaja saabumisel ühte, moodustades justkui Matrixi filmivõtetelt laenatud vinüülmantli. Ei ole sugugi juhus, et mitmete butiikide vaateaknad meenutavad nüüd hoiatava 18+-kleepsuga poode. Astu aga julgelt sisse, sest läikiv jope või pea maani ulatuv vihmamantel on sügisel lausa kohustuslik moeese!

2. Alexander McQueen Pixelformula/SIPA

3. ENESEHINNANGUT TÕSTEV PESU

3. Christopher Kane Pixelformula/SIPA


Kui nahk ja piits ei tekita ostlemisisu, on moeloojatel silmale ja ihule pakkuda ka õrna, pesumotiividest inspireeritud pitsi, mis harjumuspäraseks saanud kardiganide ja pintsakute sekka sensuaalsust toob. Nagu hästiistuv Agent Provocateuri pesu või tõsiselt hea psühholoog, toimib ka see moevõte enesehinnangut tõstvalt ning parandab kõrgema kontsa seltsis ka rühti ja kõnnakut.

3. Elie Saab Pixelformula/SIPA

4. 80NDAD, MIDA VIHKAME JA ARMASTAME

4. Miu Miu Pixelformula/SIPA


Veel üks trend, mis potsatas moeareenile möödunud hooaja pärandina, on hullumeelsed 80ndad. Sel korral astub ta meie ette aga täies hiilguses, ühendades omavahel sobimatuid vorme, ootamatuid värvigammasid ning vaatamist väärivaid lõikeid.

5. NAISELIK MEHISUS

5. Dior Pixelformula/SIPA


Loe veel

Duaalsus on üks 2018. aasta moemärksõnu, mida iga naine ka enda selga proovida võiks. Selline look väljendub keerukas siluetis, mis ühendab meeste ja naiste garderoobid kaunisse tervikusse. Lihtsalt võlu kapist välja üks lemmik lendlev kleit ning taltsuta selle romantilist loomust oversize-pintsakuga.

5. Chloe Pixelformula/SIPA

6. SEE ON SUL PEAS!

6. Prada Pixelformula/SIPA


Meie kliimavööndis on müts küll pigem vajadus kui moeaksessuaar, kuid kui praktilise ja stiilse vahel ei pea enam valimagi, siis oleme mõlema käega poolt. Suusamask, traditsiooniline kapuuts või hoopis suurejooneline kübar – ainus, mis moega kokku ei käi, on külmast bordoopunaseks tõmbunud kõrvad.

6. Balenciaga Pixelformula/SIPA

7. KEERA VOLÜÜMI!

7. Marc Jacobs Scanpix/ AFP


Enneolematud vormid, pilvede suunas kerkivad õlakud, tüllikihtidega ruumi täitvad kleidid ja oskuslikult üksteise otsa mahutatud rõivakihid – kõik ikka selleks, et hallide mantlitega täituvas sügistalvises atmosfääris kogu kauniduses silma paista.

7. Giambattista Valli Pixelformula/SIPA

8. SEE KARUSNAHK ON KUNST

8. Balmain Pixelformula/SIPA


Järjest rohkem moemaju loobub päris karusnaha kasutamisest ning lisaks sellele, et ühe karvase moeteose loomisel ei saa enam kannatada ükski elusolend, luuakse nii piirituid võimalusi värvide ja vormidega mängimiseks. Kõikvõimalikud kasukatele maalitud mustrid, toonid ja põnevad tekstuurid saavadki selle sügise suurhittideks.

8. Paco Rabanne Pixelformula/SIPA
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare