7 kummalist psühholoogilist põhjust, mis panevad armuma


7 kummalist psühholoogilist põhjust, mis panevad armuma
Brooke Winters / Unsplash

Armastus ja armumine on salapärased asjad, mida on palju uuritud, kuid mida me siiani lõpuni ei mõista. Ent mõned armumist mõjutavad faktorid on uuringutes üsna palju tõestust saanud. Siin on seitse eriti huvitavat avastust.

1. Me kipume armuma inimestesse, kes on meie moodi: kellel on sarnased väärtushinnangud, elukogemused, vanus ja kes on väliselt atraktiivsuselt meiega samal tasemel.

2. Sageli armutakse isikusse, kes meenutab meie vastassoolist vanemat. Sarnasus võib peituda näiteks silma- või juuksevärvis. Teatud rolli mängib ka vanus: inimesed, kelle vanemad on noored, valivad endale suurema tõenäosusega noorema partneri.

3. Avatud ja enesekindel poos mõjub atraktiivsemalt kui endassetõmbunud asend (näiteks käed risti rinnal).

4. Olulisel kohal on pikkus, eriti meeste puhul.

5. Närvikõdi tekitav olukord on suurepärane viis kedagi armuma panna. Kui satume kohtingul põnevasse situatsiooni, seostab aju edaspidi sellest tulenenud erutust isikuga, kellega seda jagasime. Nii et lõpp igavatele kohtingutele!

6. Naeratamine aitab välimust atraktiivsemaks muuta. Meid lihtsalt köidavad positiivsed inimesed.

7. Parim moodus kellessegi armuda on teda tundma õppida. Ühes maailmakuulsas uuringus kästi võhivõõrastel isikutel esitada teineteisele 36 isiklikku küsimust. Tulemused näitasid, et sel viisil on võimalik armuda peaaegu ükskõik kellesse.

Allikas: iflscience.com

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare