3 asja, millest pead edukaks kaalulangetamiseks püsivalt loobuma3 asja, millest pead edukaks kaalulangetamiseks püsivalt loobuma
Scott Webb / Unsplash

Oled mõelnud end lõpuks ometi kätte võtta, et jõuludeks lemmikkleiti mahtuda? Loobu järgnevast ja saavuta elu parim vorm – püsivalt.

1. Sohipäev. Oled kindlasti kuulnud dieetidest, mis lubavad sohipäevi, mil võid endale lubada veidi šokolaadi või mõned küpsised. Jah, mõnede jaoks need töötavad, kuid teiste jaoks võivad need tähendada sõna otseses mõttes katastroofi. Probleem on selles, et enamasti ei piirduta vaid väikese kogusega. Kui sul on toidusõltuvus, tähendab üks küpsis sama, mis klaas õlut alkohoolikule. Sul on palju lihtsam, kui teed otsuse rämpstoidust ja tühje kaloreid andvatest maiustustest täielikult loobuda.

2. Seitsme päeva imelahendused. Oled proovinud arvukalt trendikaid lühidieete, mis lubavad nädalaga unistuste figuuri saavutada? Ülekaalulised inimesed vajavad lootust – see on arusaadav – ja raske on mööda jalutada ajaleheputkast silmamata ajakirja, mis reklaamiks ühte või teist trikki... Ka televisioon reklaamib imesid. Tõde on see, et paljud nendest imedieetidest töötavad, sa tõepoolest kaotadki natuke kaalus, aga ainult siis, kui järgid neid sõna-sõnalt (mis on tihti väga raske). Rääkimata sellest, et need dieedid on tihti vähe jätkusuutlikud ja võivad pikema perioodi jooksul osutuda tervisele ohtlikuks. Viis kilo järgmiseks laupäevaks alla võtta ei ole reaalne. Lubades endale sellist luksust nagu aeg ja mitte määrates oma eesmärkidele kindlat kuupäeva, aitab palju suuremat edu saavutada.

3. Vabandused ja süüdistused. Sul ei ole võimalik kaalus alla võtta, kuna kodus on pidevalt head toitu? Kolleegid toovad tööle pidevalt pirukaid? Või on su liigses kehakaalus hoopis süüdi “paksugeenid”? Süüdlase otsimine ei aita su välimuse heaks midagi head teha. Mitte keegi peale sinu ei otsusta, mida sa sööd. Kui ka sina oled pidanud võitlust, kuidas olla tervislik ja selle võitluse kaotanud, küsi endalt – mida sa valesti tegid, kuidas saad täieliku vastutuse võtta ning mida konkreetset peaksid tegema, et see probleem lahendada? Tee ise otsuseid, mis su kehale kasuks tulevad. Nii näed peagi ka positiivseid tulemusi.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare