4 tegevust, mis põletavad sama palju kaloreid kui jooksmine


4 tegevust, mis põletavad sama palju kaloreid kui jooksmine
Foto: ShutterstockShutterstock

Sa ei armasta jooksmist või tunned, et oled selle jaoks liiga laisk? Järgnevalt jagame sinuga ülilihtsaid tegevusi, millega saad siiski sama palju kaloreid põletada.

Nihelemine, 350 kilokalorit päevas
Jah, sa lugesid õigesti. Maailmas on kaht sorti inimesi: need, kes kunagi paigal ei püsi ning need, kellele selline tegevus närvidele käib. Jalgade väristamine või nendega vastu põrandat toksimine, juuste keerutamine ja muud rahutuse märgid võivad küll sind ümbritsevatele inimestele tüütud tunduda, kuid kas teadsid, et see aitab tegelikult kaasa kaalukaotusele? Enam ei tundugi nihelemine nii halb! Mitmed uuringud on kinnitanud, et püsimatud inimesed võivad ühe päeva jooksul kuni 10 korda enam kaloreid kulutada neist, kes lihtsalt paigal püsivad. Kui mõtlema hakata, on see ju loogiline: sa oled pidevas liikumises ja see on üks kardiotreeningu vorm.

Rohelise tee joomine, 183 kilokalorit päevas
Vahel võivad kaalukaotusnipid olla nutikamad, kui sa arvatagi võiksid. Teadusuuringud on näidanud, et päeva jooksul mitme tassitäie rohelise tee joomine omab märkimisväärset mõju keha üldisele rasvaprotsendile. Kusjuures, ühe uuringu raames olid katsealusteks ülekaalulised mehed Taimaalt, kus selgus, et need, kes jõid regulaarselt rohelist teed, põletasid päeva jooksul teistest 183 kalorit rohkem. Eksperdid usuvad, et selle asjaolu taga on rohelises tees sisalduvad rohked antioksüdandid, mis aitavad kehal efektiivsemalt rasvu lõhustada. Jäta aga meelde, et tulemuse saavutamiseks peab rohelist teed jooma üsna palju – kolm kuni kaheksa tassi päevas.

Seotud lood:

Higistamine, 200-600 kilokalorit 30 minutiga
Kas teadsid, et kuumas vannis käimine põletab efektiivselt kaloreid? Loe selle kohta lähemalt siit!

Kuid ka saunas käimisel on sarnane efekt. Eriti tõhus on infrapunasaun. Uuringute kohaselt põletab 45-minutit saunas istumine ja mitte millegi muu tegemine sama palju kaloreid kui 4-5 kilomeetri pikkune jooksuring. Täpne kalorite kulu higistamise toimel ei ole küll teadlaste sõnul kindel, kuid just kehast vee väljutamise tõttu aitab higistamine kaalukaotusele kaasa.

Loe veel

Kodu koristamine, 100 kilokalorit tunnis
Tõenäoliselt üks kõige kasulikumaid (mitu kasulikku asja ühekorraga!) tegevusi, mida kalorite põletamiseks teha, on koristamine. Pühi ja pese põrandad, organiseeri köögis nõusid ja muid tarvikuid, pese vannituba – need on lihtsad kodused toimetused, millel võib olla tõeline kasu kehakaalu kaotamisele. Ajakirja Health andmetel põletab kraanikausitäie nõude pesemine ja kuivatamine ühes tunnis 100 kalorit, samal ajal kui 35 minutit vannitoa pindade pesemist on võrdväärne sama kaua jooksulindil kiirkõnni tegemisega. Kuigi silmnähtavateks tulemusteks peaks siiski aeg-ajalt ka jõusaali jõudma, on koristamisel tõesti oma kasu kehale ja ka lisaboonus: korras kodu.

Allikas: Harper's Bazaar

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare