Diana rikkus seda etiketti vaid korra. Meghan Markle on teinud sellest traditsiooni ja kõik kiidavad!Diana rikkus seda etiketti vaid korra. Meghan Markle on teinud sellest traditsiooni ja kõik kiidavad!
Reuters

Prints Harry tulevane abikaasa Meghan Markle on järjepanu üllatanud, kandes erinevatel avalikel sündmustel musta. Nimelt kannab kuninglik perekond musta vaid matustel ja sellele järgneval leinaajal.

Kui esialgu pakkusid kuningliku pere vaatlejad, et Meghan Markle pole lihtsalt etiketiga kursis, siis nüüd on selge, et mustast kaunitar niipea loobuda ei kavatse. Markle on erinevate sündmuste käigus avalikkusse ette astunud nii mustas seksikas ülikonnas, mustas šikis mantlis ja hiljuti oli ta taas oma lemmikvärvis - naisel oli seljas must kõrgekaelusega polo ja alt laienevaid püksid.

SIPA / Scanpix

Meghan Markle pole ainus, kes on musta kandes etiketti rikkunud. 1981.aasta märtsis käis tulevane printsess Diana prints Charlesiga esimesel ametlikul kohtingul. Paar läks Goldsmith Halli muusikaetendusele, kus Diana kandis seljas musta sügava väljalõikega kleiti. Must kleit oli tegelikult juhus. Nimelt oli Diana haaranud selle kleidi Emanuelide moestuudio riidepuult, sest tema tellitud kleit polnud valmis saanud. Musta dekolteeritud kleiti kandes kavatses Diana Charlesile tõestada, et ta pole enam lihtsalt kullake, vaid tõeline kirejanuline rakett.

SIPA / Scanpix
Seotud lood:

"19aastaselt oli must minu jaoks kõigist võimalikest kõige šikim värv. See oli tõeline täiskasvanu kleit," meenutas Diana aastaid hiljem. Selle hetkeni olid nii avalikkus kui ka prints Charles näinud Dianas häbelikku Inglise roosi, kuid tol õhtul kõik muutus. Kui ta rabavas mustas rinnanibusid välja joonistavas mustas taftist kleidis limusiinist välja astus, oli Briti meedia rabatud.

Must Emanuelide kleit oli tegelikult täiesti vale. Kroonitud pead ei kanna tavaliselt musta muidu kui matustel, ja nagu üks moekriitik esile tõstis, oli avar dekoltee kontserdil täielik möödapanek, sest paistis nagu oleks selle kandja istevannis. Aga nagu Diana puhul sageli, muutus vale valik õigeks. Briti avalikkuse silmis oli Diana kui iga teine teismeline, kes kuulutab armsa meelekindlusega soovi olla koheldud mitte enam kui laps, vaid kui täiskasvanud ja veetlev naine. Selle kavatsuse läbipaistvus muutis Diana haavatavaks, mitte vulgaarseks.

Printsess Diana legendaarne must kleit näitusel Reuters

Loe veel

Merghanit ja Dianat paistab ühendab üks ja sama joon: kuigi mõlemad on musta kandes etiketti rikkunud, on nad selle nii rahvalt kui ka moekriitikutelt andeks saanud. Meghan Markle saab hoopis kiita, et ta on "cool tüdruk", kes on mustast teinud oma avalike ürituste signatuurvärvi. Iseasi, kas Meghan jätkab musta kandmist ka pärast pulmi või otsustab ta siis juba kuninglikku etiketti rangemalt järgida. Seniks jääme ootama uusi musti inspireerivaid komplekte.

Printsess Diana musta kleiti naise seljas vaata SIIT.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare