Disainer: inimesed otsivad sooje susse hoolimata sellest, et neil on kodus põrandaküteDisainer: inimesed otsivad sooje susse hoolimata sellest, et neil on kodus põrandaküte
Laura Nestor

Eesti jalatsibrändi Toku disainer Piibe Tomp ütleb, et sussid annavad ruumile elu – need näitavad, et keegi elab seal.

Sellel Pinteresti fotodest inspireeritud tõdemuse taga peitub tegelikult veel üks, märksa lihtsam fakt. Põrandakütet pole kaugeltki kõikides kodudes ja kui ka oleks, siis susse vajaksime sellest sõltumata ja mitte ainult talvisel ajal. Piibe usub, et sussid on asendamatud veel näiteks suvel toast terrassile astudes. Või näiteks moodsas kontoris vahetusjalanõude asemel. Ja ka kodus sisustuselemendina. Üldse kõikjal, kus inimene tahab end hästi ja mõnusalt tunda.

Laura Nestor

Võrus juba 1990ndatel tegevust alustanud Oma Kinga juurde loodud jalanõubrändi Toku disainer Piibe Tomp sattus jalanõude disainimise juurde tegelikult EKA nahakunsti eriala kaudu, kuna kingade valmistamist Eestis otseselt ei õpetata. Ja ega ta mõelnudki sellele alguses – soov oli luua hoopis kotte ja aksessuaare. “Teisel kursusel oli meil kingakursus, kus nägime, kuidas kinga tegemine käib. Tegime jalanõud algusest lõpuni ise valmis ja kuigi käed olid sõna otseses mõttes verised, jättis see kustumatu mulje. Siis tekkiski tunne, et jalatsid on minu asi,” meenutab Piibe. Pärast veel mõningaid kingakursusi ja -projekte Taanis ning Eestis sattus ta Disainibuldooseri programmi, mille kaudu alustati koostööd Oma Kingaga.

Laura Nestor
Seotud lood:

Kui esialgu oli plaanis luua ainult üks uus sandaalimudel, siis üsna pea sai selgeks, et ambitsioone on enamaks – selle aasta juunis esitleti esimest Piibe osalusel loodud sandaalikollektsiooni, millele nüüd on tekkinud järg susside kujul. “Sussid tekitavad koduse ja sooja tunde ning inimesed otsivad sooje susse sellest hoolimata, et meil on kodudes põrandakütted. Ägedaid susse saab ka kontoris kanda – hea ja mugav käia, jalg ei pea kinnises kingas higistama.” Toku unisex-sussid on valmistatud kahekordsest vildist ja neil on ava, mis on ühelt poolt disainielement, kuid mille kaudu saab jalg ka “hingata”. “Tahtsin teha sussi, mis näeb äge välja ja oleks kergesti hooldatav, soe, disainilt lihtne. Lisaväärtusena on susside sisetald topeltpaks, kasutasin ka kannakõrgendust ja võlvituge, et sussid oleksid jalas eriti mugavad.”


Piibe Tomp. Foto: Merle Vaab

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare