Eesti moe tipptase: Embassy of Fashion esitles säravaid aastalõpukollektsiooneEesti moe tipptase: Embassy of Fashion esitles säravaid aastalõpukollektsioone
Ilmar Saabas

Eesti üks armastatumaid moemaju tähistas eile NO99 teatris toimunud moeetendusega Riina Põldroosi ja Aldo Järvsoo 40ndat ning moemaja seitsmendat sünnipäeva. Lisaks tähistasid moesaadikud Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmann, Tanel Veenre ja Riina Põldroos ka 20ndat aastat moe- ja ehtekunstis. Lavale jõudis draamat ja müstikat tulvil mood.

Riina Põldroosi uus kollektsioon põimib temale omaselt kokku geomeetria ja naiselikult voogavad jooned. Peamine teema on seekord plisseer, seda nii seelikutes, kleitides kui pükstes. Volditud on tülli, trikotaaži ja isegi litterkangast, plisseeritud materjale on drapeeritud ja kasutatud tikandites. Kollektsioonis domineerib must, kuid sätendavate litritähekeste ja pärlitega, kus helgib ka pronksi ja hõbedat.

Ketlin Bachmanni kollektsiooni materjalivalik ja tonaalsus on samuti aastalõpu meeleoludest kantud. Kohtame sädelevaid litterkangaid ja erinevaid metalliktoone, mille seovad kordumatuks tervikuks tumeda pitsi, tülli ja paelornamentidega kleidid. Kleidivalikus on nii lihtsamaid kokteilikleite kui ka pidulikke pikki õhtukleite, mille juurde on disainer sobitanud stiililt rohkem ja vähem ekstravagantseid jakke.

Aldo Järvsoo uus aristokraatlik kollektsioon on värvunud üleni mustaks! Neopreenist jakkide, mantlite ja kleitide tikandid on matemaatiliselt selged, et graafilised jooned mängleks ka pimedaimal aastaajal.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare