FOTOD | Eesti aasta ehteks valiti Allan Maripuu loodud ”Härmalille” hõbesõrmus


"Eesti Aasta Ehte" konkurss
"Eesti Aasta Ehte" konkurssFoto: Taavi Sepp

Täna avalikustati konkursi ”Eesti Aasta Ehe 2017” võidutöö – Allan Maripuu loodud hõbesõrmus ”Härmalill”, mida kaunistavad turmaliin ja mustad ning valged tsirkoonid.

Ehtekonkurss "Eesti Aasta Ehe 2017" toimus sel aastal egiidi all "Eesti Vabariik 100". "Meie eesmärk on anda hoogu kitsale, kuid olulisele valdkonnale Eestis, väärismetallide ja -kivide juveelikunstile. Väga oluline on taaselustada, hoida ja hinnata aegumatuid traditsioone, loovust ja juveliirioskusi. Meie soov on ühendada noor, värske ehtedisain ning varasemad selle valdkonna spetialisitide kogemused ja mõtted ühtseks nauditavaks tervikuks," tutvustas konkursi vajalikkust ürituse üks korraldajatest, Aveli Kippari.

Konkursitööd olid väga mitmekesised ja tase oli kõrge, nentis Eesti Kulla- ja Kellaliidu juhatuse esimees Kaupo Nõlvak. ”Esindatud olid pea kõik tehnikad – oli vana head filigraani, uuemat 3D-printi, sepistust. Samuti oli lai valik vääriskive, kuid leidus ka selliseid töid, kus oli eelkõige rõhutud disainile. Ei ole sellist tunnet, et luuakse ühes nišis ja see tegi heameelt,” kommenteeris Nõlvak.

Konkursile laekunud 27 töö hulgast valiti võitjaks Allan Maripuu ”Härmalille” sõrmus. Kippari sõnul pidi konkursile esitatav töö olema kantav, kõrge kvaliteediga, väljendama juveliiritööoskust ja põnevat innovatsioonilisust. Võidutööl olid kõik need omadused olemas, lisaks oli see Kippari kinnitusel filigraanse töötluse ja kivikinnitusega.

Seotud lood:

Žüriiliikmeteks olid ehtekunstnik Kadri Mälk, ehtegurmaan Ivi Eenmaa, Soome Kullasseppade Liidu esinaine ja disainer Marjut Viitanen, gemmoloog ja Eesti Proovikoja ekspert Jelena Muhhamedjanova ning kaupmees ja Eesti Kulla- ja Kellaliidu juhatuse esimees Kaupo Nõlvak.

Konkursi peaauhinnaks oli üks unts puhast kulda ja ürituse peapartneri LHV Panga poolt eluaegne AU-kliendi teenuste pakett. Näitus parimatest töödest jääb Tallinnas LHV teenindussaali (aadressil Tartu mnt 2) avatuks detsembrikuu lõpuni.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare