FOTOD | Käekott luksusvilla hinna eest! Vaata, milline näeb välja maailma kalleim käekottFOTOD | Käekott luksusvilla hinna eest! Vaata, milline näeb välja maailma kalleim käekott
Foto: Vida Press

See pildilolev Hermés Birkin käekotimudel murdis mai lõpus Hong Kongis toiminud oksjonil kõigi käekottide hinnarekordi, leides uue omaniku 333 700 euro eest.

2014. aastal valminud eriline “Himalaya” käekott on matist krokodillinahast, selle sangad on kaunistatud 205 teemandi ja pandlad kaetud 17 karaadise kullaga.

Himalaya Birkini mudelid on saanud oma nime koti värvitooni järgi, mis hajub suitsusest hallist pärljalt valgeks, meenutades kuulsat mäestikku. Tegemist on väga haruldase mudeliga, mida valmib aastas selle töömahukuse tõttu kõigest kuni kaks tükki.

Hinnarekord tuli ka oksjonipidajatele üllatusena, sest müügile eelnenud hinnangu järgi ennustati käekoti hinnaks 169 490 kuni 226575 eurot. Sellest vahemikust kiirustasid hinnad aga hetkega mööda ja 10-15 minuti pikkuse intensiivse pakkumise ajal prooviti seda endale saada nii kohapealt, läbi telefoni kui ka veebis.

Foto: Vida Press

Hermés tutvustas kuulsat Birkini mudelit esmakordselt 1984. aastal ja pani sellele nime näitlejanna ja modelli Jane Birkini järgi. Käekottide hinnad hakkavad neljakohalisest summast ja on lausa nii haruldased, et selle koti saamiseks pannakse end ootejärjekorda.

Allikas: Elle

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare