FOTOD | Näitleja Chiling Lin kandis auhinnagalal apelsinikoortest valmistatud õhtukleiti


FOTOD | Näitleja Chiling Lin kandis auhinnagalal apelsinikoortest valmistatud õhtukleiti
H&M

Näitlejanna ja jätkusuutlikkuse eestkõneleja Chiling Lin kandis 20. märtsil Stockholmis toimunud kestlikke innovatsioone tunnustaval Global Change Awardsi auhinnatseremoonial tellimustööna valminud H&Mi õhtukleiti, mis esindab ühtaegu nii aegumatut kõrgmoodi kui moe tulevikku, mille fookuses on kestlikkus ja tekstiiliuuendused.

V-kaelusega kleit on valmistatud innovaatilisest tekstiilist, mille leiutas Global Change Awardi eelmise aasta võidutiim. Kleidi kangas koosneb 50% materjalist nimega Orange Fiber ja 50 protsenti orgaanilisest siidist. Seelikuosa on kaetud kahekordse taaskasutusmaterjalist valmistatud tülliga.

H&M

Kleidi disainer on Chatarina Forseth.

"Armastan oma glamuurset kaunite detailidega ehitud kleiti. Kaunitest detailidest veelgi parem on fakt, et kleidi siidine kangas on loodud eelmise aasta Global Change Awardi võitjate poolt tsitruseliste koortest. See näitab, et värskelt mõeldes saab moetööstuse ringmajanduse abil viia uuele tasemele ja selle käigus ei pea grammigi loovutama stiilist," tõdeb Chiling Lin.

Orange Fiber on maailma esimene ja ainus bränd, mis valmistab tsitrusemahla valmistamise jääkidest patenteeritud materjali, kauneid kangaid, mille ilu ja tekstuur värskendavad moekogemust. Tekstiil kootakse tselluloosniidist, mida on võimalik segada ka teise materjalidega. Kui kiudu kasutatakse oma puhtaimas vormis, on tulemuseks 100% tsitruselistest valmistatud siidile sarnanev kerge tekstiil, mida saab viimistleda nii läikivaks kui matiks.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare