FOTOD! Suur ERKI Moeshow ülevaade: kõige eredamad stiilinäited, pöörased meigid ja soengudFOTOD! Suur ERKI Moeshow ülevaade: kõige eredamad stiilinäited, pöörased meigid ja soengud
Foto: Mark Slavin

Laupäeval toimunud ERKI Moeshow 30. juubelietendus koondas 20 erinäolist noore moelooja kollektsioooni ja ERKI All Stars eri-show, mille raames esitleti ERKIst tuule tiibadesse saanud Eesti tippdisainerite loomingut.

Finaaletendusel jõudis lavale 20 omanäolist, üle 60 esitatud töö seast hoolikalt valitud kollektsiooni, mida hindas esmakordselt rahvusvaheline žürii koosseisus Roberta Einer, Tanel Veenre, Katrin Kuldma, Marit llison ja Aljona Eesmaa kodumaalt ning Basia Szkutnicka (Hong Kongi Tehnikaülikooli moemagistrantuuri professor ja raamatute seeria "Technical Drawing for Fashion" autor), Giovanni Ottonello (Euroopa Disaini Instituudi kunstiline juht, arhitekt ja disainer) ja Adriana Rodriguez (Camper jalatsibrändi rahvusvahelise võrgustiku ja disaini juht) võõrsilt.

Kõige eredamad stiilinäited

Enam kui kaks tundi väldanud, spetsiaalselt selleks ürituseks Tallinna kesklinna püstitatud telkides toimunud moeetendus tõi lavale 20 noore moelooja fantaasiaküllased kollektsioonid. Vaata meie valikut kõige värvikamatest komplektidest:

Kõige erilisemad ilu-look'id

Kuigi õhtu fookuses oli mood, tehti suurepärast tööd ka juuksurite ja jumestajate poolt - pöörased ilukontseptsioonid sisaldasid parukaid, fantaasiameike ja piiritut loovust. Juuste eest hoolitses 20 Kevin Murphy juuksurit, kelle seas olid ka mitmed rahvusvaheliselt hinnatud juuksestilistid. Jumestuskunstnikke oli samuti 20 – meikide eest hoolitses meigibränd Make Up Store. Vaata silmapaistvamaid ilutöid!

Seotud lood:

Sõnumiga mood

Noortel moeloojatel juba on, mida öelda. Aga mida siis täpsemalt? Selle “kirjutasid” nad ka rõivastele!

ERKI Moeshow 2017 üldvõitja tiitli pälvis kollektsiooniga “Perpetuum Mobile” Frida Jõe, kellel on žürii sõnul kõik eeldused praeguse moemaastiku muutmiseks.

ERKI Moeshow toetajad jagasid välja mitu eripreemiat oma lemmikutele, kelleks olid Kirke Talu ja Anni Kivisto “Diver City”, Evgeniya Dolgopolovas “Identiteet”, Elisabetta Silvestri “Witness of Heritage”, Tauri Västrik “Tyhik”, Krista Tulp “Piece of Cake” ning Laima Jurča “Constructionism Background”.

Loe veel

“Perpetuum mobile on isoleeritud süsteem, mis kasutab vaid enda genereeritud energiat. Kuigi säärane struktuur on masinaehituses siiani utoopiaks jäänud, on kirjanik Valdur Mikita kasutanud perpetuum mobile mõistet sümbolina sellisele isiksuseomadusele nagu introvertsus. Perpetuum mobile inimene töötab imehästi endale omasel suletud viisil, kuid paraku ei mõista seda mehhanismi ümbritsev kogukond. Introvertsust püütakse iga hinna eest välja ravida kui rasket psüühilist häiret: patsiendile tõmmatakse selga kujuteldav hullusärk, mis katkestab ta loomuliku rütmi, ent suutmata saada ka kellekski teiseks, on introverdi tegutsemisvõimet igakülgselt halvatud. Veri jääb kinni ning jäsemed muutuvad tuimaks: kuidas pääseda sellest võõrutusravist,” küsib võidukollektsiooni autor.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare