Hügieenireeglid, mille vastu Eesti ilusalongides kõige enam eksitakseHügieenireeglid, mille vastu Eesti ilusalongides kõige enam eksitakse
Jamie Street/Unsplash.com

Kui ilusalongis ei peeta kinni vajalikest hügieenitingimustest, võivad kliente ohustada tõsised terviseprobleemid.

“Eestis on väga palju ilutegijaid ja üheks suuremaks probleemiks nende tegevuses võib pidada praegu just hügieeni puutuvat,” ütleb jumestaja, ilukoolitaja ja Make Up Studio maaletooja Elery Artus. “Hügieeninõuded on ette kirjutatud Terviseameti poolt ja neid peavad järgima eranditult kõik ilusalongid ja neis töötavad iluteenindajad,” selgitab ta.

Milliste hügieeniprotseduuride vastu siinsetes salongides enim eksitakse? “Näiteks peavad küünetehnikud peale iga kliendi teenindamist desinfitseerima tööpinna ja kõik kasutatud instrumendid. Kosmeetikud peavad vahetama iga kliendi pea või käte all olevaid rätikuid. Jumestajate puhul on oluline, et meigipintslid oleksid alati eelnevalt desinfitseeritud. Ripsmetehnikud, kes kasutavad geelpatju, peavad võtma iga kliendi jaoks uued geelpadjad, mitte pesema vanu puhtaks,” kirjeldab ta.

Kõlab iseenesest mõistetavana? Kahjuks ei ole see tihti nii. Kui kahtled, kas salong täidab kõiki vajalikke hügieeninõudeid või oled olnud ise tunnistajaks, et see nii ei ole, soovitab Elery pöörduda salongi poole ja puudustele tähelepanu suunata. Kui salongi vastus sind ei rahulda, saab kaebuse esitada ka Terviseametisse.

Vaata ka SIIT Terviseameti kosmeetikatoodete ja iluteenuste tarbija meelespead.

Loe veel: Jumestuskunstnik: olen näinud ka küüneliimiga silmadele liimitud kunstripsmeid!

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare