Inspireeriv naine! Maailma kõige noorem peaminister Jacinda Ardern jätkab beebi kõrvalt riigi juhtimisega


Inspireeriv naine! Maailma kõige noorem peaminister Jacinda Ardern jätkab beebi kõrvalt riigi juhtimisega
Jacinda Ardern pärast sünnitustInstagram/ Jacinda Ardern

Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern on noorim peaminister maailmas, olles kõigest 37 aastat vana. Ta on ka esimene Lääne naine, kes võimupositsioonil olles lapse ilmale toonud. Ja oma ametipostil ta ka jätkab.

21.juunil teatas Jacinda lapse sünnist sotsiaalmeedia vahendusel maailmale. Kaks päeva pärast tütre ilmale toomist tutvustas ta pressikonverentsil beebit maailmale, esitledes teda öistes uudistes. Tütre nimeks sai Neve Te Aroha. Te Aroha tähendab Maori keeles "armastus" ning esindab kõiki nimesid, mis tema soovil lapse jaoks pakuti.

Peaministrile on toeks tema partner Clarke Gayford, kes viib teles läbi kalastastamise saadet, aga jääb beebi jaoks isapuhkusele, samal ajal kui tema armastatu kuue nädala pärast tagasi riiki juhtima läheb. Tema jaoks on see igati loogiline, et ta oma päevatööst loobub ja beebiga kodus tegeleb.

Nädal pärast sünnitust tutvustas Jacinda perepaketti, millega juba enne rasedust tegelema hakkas. See põhineb teadmisel, et esimesed aastad on lapse elus kõige tähtsamad ning annab 60 dollarit nädalas lisaraha peredele, kellel beebid kasvamas. 700 dollarit saavad pered lisaks, et maksta talviste küttekulude eest. Paketti tutvustas naine Facebooki live'is pärast seda kui oli beebi rinnaga toitmise lõpetanud.

Peaministri näide on The Guardiani sõnul positiivne näide soolisest võrdsusest ja naiste võimul olemisest.

Voorand
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare