Jumestuskunstnik annab nõu: vead, mida suvemeigis vältidaJumestuskunstnik annab nõu: vead, mida suvemeigis vältida
Ksenia LjashenkoFoto: erakogu

Sa teed endale kuumal suvepäeval jumestuse. See on kodus peeglist vaadates veatu. Sa pole aga veel õuegi jõudnud, kui tunned, et ripsmetušš on laiali ja huulepulk "sulab". Uurisime Glow Beauty Studio jumestuskunstnikult Ksenia Ljashenkolt, kuidas seda ja veel teisigi apsakaid vältida.

Päikesekaitse vajalikkuse alahindamine põhjamaises kliimas. "Eriti ohtlik periood on varakevad. Näonahale kantavad tooted võiksid sisaldada SPF kaitset. Suvisel ajal võiks erilist tähelepanu pöörata ka dekoltee piirkonnale, et juba suve alguses ei tekiks sellele päevitusrante. Päikesekaitsetoodete valik on lai, alustades apteekides kättesaadavatest kreemidest kuni mineraalsete puudriteni, mis pakuvad füüsilist kaitset nahka imendumata," märgib Ksenia, lisades, et kindlasti ei tohiks unustada kaitsmast pealael olevat seitlit.

Liiga paks kreemikiht näonahal. "Ka jumestuskreemi koostis mängib soojal perioodil olulist rolli. Kuna nahk eritab sel ajal rohkem rasu ja higi, siis soovitaksin kergema koostisega jumestuskreeme või isegi mineraalset puudrit, mis on ühtlasi ka veekindel."

Vale jumestuskreemi toon päevitunud nahal. "Igal päevitamist armastaval naisel peaks olema kaks jumestuskreemi: üks talvine ja üks suvine. Vahepealsel ajal saab neid omavahel kokku segada," soovitab Ksenia.

Silmaümbruseid määriv ripsmetušš. "Ideaalset tušši, mis kõigile meeldiks ja sobiks, kahjuks olemas ei ole," ütleb Ksenia. "Meil kõigil on erinevad ripsmed ja vajadused, aga pandasilmad ei meeldi kellelegi. Seega võiks suvine ripsmetušš olla kui mitte veekindel, siis vähemalt ilmastikukindel, et ka ujuda saaks ilusana."

Seotud lood:

Veekindlate toodete pelgamine. "Üks põhjustest on hirm, et veekindlad jumestustooted vajavad põhjalikumat eemaldamist. Tegelikkuses puhastavad kaasaegsed meigieemaldussalvrätid ja õli baasil vedelikud ka tugeva meigi kiirelt ning põhjalikult. Veekindlad silma- ja huulepliiatsid on tunduvalt vastupidavamad. Saad nautida suve ega pea muretsema meigi pärast!"

Foto: erakogu

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare