Kanadas tutvustatakse Eesti ilu- ja moebrände, toimub arvukalt üritusi ning olulisi kohtumisiKanadas tutvustatakse Eesti ilu- ja moebrände, toimub arvukalt üritusi ning olulisi kohtumisi
Roberta Einer

Eesti 100. ja Kanada 150. sünnipäeva puhul toimub Kanadas esmakordselt Eesti moodi ja disaini tutvustav ürituste sari “Northern Spirit EstoStyle”, kus esitletakse rahvusvaheliselt tuntud Eesti moe-, disaini- ja ilubrände.

Eestlaste ja Kanada-eestlaste ühise ettevõtmise eesmärgiks on läbi disainiloomingu tugevdada ja arendada kultuurisidemeid Eesti ja Kanada vahel ning viia Eesti disain Kanada turule. “Northern Spirit EstoStyle” ürituste sari Torontos hõlmab efektset moeetendust, mis toimub 29. septembril Royal Ontario Museumis “Friday Night Live Fashion” sarja raames ja 1.-2. oktoobril toimuvaid heategevuslikke moeetendusi ning üritusi Tartu College’is, kus avatakse ka Eesti disainbrändide showroom ja toimuvad kohtumised meedia ja partneritega.

Eesti moe-, disaini- ja ilubrändidest on Kanadas esindatud Tanel Veenre Jewellery, Oksana Tandit, Monton, Baltman, Ivo Nikkolo, D’Difference ja Sangar. Samuti on moeetendusel esindatud Eesti uue põlvkonna ühe edukaima disaineri, Roberta Eineri, looming. Delegatsiooni liikmeteks on brändid, kes soovivad lähemalt tutvuda just Kanada turu ning sealsete võimalustega.

Seotud lood:

Kanadas esimest korda esitletav “Northern Spirit” kontseptsioon võtab kokku Eesti disaini põhjamaisuse modernses võtmes, hõlmates Eesti disaini ja moe rahvusvahelistele turgudele viimise värskelt loodud formaati, mis koondab erinevaid elemente, vaatemängulisest moetendus-performance’ist showroom'i ja esitlusmaterjalideni. Northern Spirit formaat on kohaldatav erinevatele brändide kooslustele, turgudele ja üritustele, võimaldades näidata meie moedisaini kõikjal maailmas ning olulistel Eestis toimuvatel sündmustel.

Loe veel

“Oleme “Northern Spirit” formaati pea pool aastat koos oma ala tipptegijatega põhjalikult ette valmistanud ja meil on hea meel selle üle, et selle esmane esitlus toimub just Kanadas, koostöös meie sealsete partnerite, EERO ja VEMUga. Oleme Estonian Fashion Brands Associationiga teadlikult liikunud selles suunas, et välja arendada Eesti moedisaini ühtne esitlusformaat, mida kasutame nüüd ja tulevikus meie unikaalsete disainbrändide viimisel erinevatele turgudele ning mis võimaldab lihtsat integreerimist Eesti Disainerite Liidu innovaatiliste tootedisaini esitlusplatvormide ning mitmete teiste loomemajanduse valdkondadega,” rääkis EFBA üks asutajatest ning Baltika brändingu ja jaekontseptsioonide arendusdirektor Maire Milder. Tema sõnul täiendatakse “Northern Spiriti” formaati jätkuvalt uute moodulitega ja peatselt on selles vallas oodata veelgi uudiseid.

Toronto visiidi käigus linastub ka värskelt valminud Eesti disaini- ja moefilm, samuti pealkirja all “Northern Spirit”, mille kontseptsiooni autor on Helen Sirp ja mis valmib koostöös Estonian Fashion Brands Associationi (EFBA), Eesti Disainerite Liidu (EDL), Eesti Disaini Maja (EDM) ja Kaubamajaga. Eestimaa kaunis looduses valminud filmist leiab Roberta Eineri, Tanel Veenre, Tiina Talumehe, Kristina Viirpalu, Oksana Tanditi, Anu Samarüütli, Ivo Nikkolo, Baltmani, Montoni, Elmet Treieri, Sangari, Uncle Pauli, Framed by Karl, Riina O, Stella Soomlaisi, D’Difference’i ning Mari Masso tooteid. Lisaks Kanadale jõuab Northern Spirit disaini- ja moefilm peatselt ka Disainiööle, Londonisse ja Pariisi.

Külastus Torontosse toimub koostöös EFBA (Estonian Fashion Brands Association), EERO (Estonian Ecumenical Relief Organization) ja ESC/VEMUga (Estonian Studies Center in Toronto). Tartu College’is toimuva heategevusliku moeetenduse tulu läheb puuetega laste, täiskasvanute ja vanurite taastusravi toetusprogrammideks Eestis.

EERO ja VEMU on Kanada heategevusorganisatsioonid. EERO toetab tervise, hariduse ja kogukonna programme Eestis ning ESC/VEMU aitab kaasa Kanada-eestlaste kultuuripärandi säilitamisele ja arendamisele.

Estonian Fashion Brands Association (EFBA) on Eesti moedisaini ekspordile suunatud organisatsioon, mille eesmärk on viia Eesti moedisaini tugevad brändid ühiselt välisturgudele. EFBA asutajateks on Baltika brändingu- ja jaekontseptsioonide arendusdirektor Maire Milder, moedisainer Oksana Tandit ja moekommunikatsiooni ekspert Evelin Ojamets. EFBA liikmeteks on Eesti tuntud moe-, disaini- ja ilubrändid.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare