Kas teadsid, mida need tegelikult sisaldavad? Toidud, mida sa tõenäoliselt enam süüa ei soovi…Kas teadsid, mida need tegelikult sisaldavad? Toidud, mida sa tõenäoliselt enam süüa ei soovi…
Foto: Shutterstock

Me kõik teame, et see, kui midagi hästi maitseb, ei garanteeri, et see ka kasulik on – näiteks värvilise glasuuriga sõõrikud näevad ju Instagrami fotodel väga head välja, kuid sinu vormile need just hästi ei mõju… Lisaks ei ole inimesed igapäevaselt tarbitavate toiduainete ja toitude suhtes kuigi teadlikud – mõnedes neist leidub üsna jäledaid koostisosi.

Vahukommid. Kas oled mõelnud, miks taimetoitlased väldivad vahukommide söömist? Tegemist ei ole ju lihatoiduga ja need ei sisalda ka piima, aga neil on siiski loomadega kokkupuude. Nimelt valmistatakse vahukomme želatiinist, mida valmistatakse loomsest toorainest ja mida leidub ka näiteks jäätises või tarretises. See kõik ei kõlagi nii vastikult, kuni kuuled, kuidas želatiini päriselt valmistatakse… surnud loomade nahka ja luid keetes. Seega, sisuliselt oled juba aastaid oma kakao sisse surnud lehma luid pannud.

Toidud, milles on kasutatud punast toiduvärvi. Kui sööd midagi, mis tundub ebaloomulikult punane, mõtle korra järele. Suur osa punasest toiduvärvist valmib purustatud putukatest. See koostisosa on täiesti ohutu ja seda on aastaid valmistatud, aga… Valik on sinu.

Nätsud. Lettidel leidub mitmeid erimaitselisi nätse, aga neil kõigil on üks kindel omadus: neid valmistatakse lammastest. Kui nüüd täpsem olla, siis valmistatakse närimiskumme lammaste nahanäärmetest, mis muudab närimiskummid kleepuvaks. Neid nätse, milles puhastatud villarasva ehk lanoliini ei sisaldu, valmistatakse tavaliselt aga hoopis sünteetilisest kummist.

Seotud lood:

Konserveeritud seened. Konserveeritud seened? Rohkem nagu konservitäis usse ja satikaid. Kuigi toidud peavad reeglite järgi olema ohutud meie tervisele, võib neis leiduda päris jälke jääke. Pisikesi ussikesi, mis peituvad seente sees, võib konservidest leida keskmiselt 20 tükki 100 grammi toote kohta. See tähendab, et ühes keskmises konservis leidub neid rohkem kui 30. Pisikesi satikaid võib seal olla veelgi rohkem ehk 100 grammi toote kohta rohkem kui 75. Usu või mitte, see lugu läheb veelgi kõhedamaks – nimelt võib 10 protsenti konservis olevatest seentest olla juba mädanenud.

Allikas: Mashed.com

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare