Kas teadsid, mis su nahaga pooriplaastreid kasutades juhtub?Kas teadsid, mis su nahaga pooriplaastreid kasutades juhtub?
Foto: Shutterstock

Pooriplaastrid on muutunud paljude naiste jaoks nahapooride puhastamisel asendamatuks. Kahtlemata on see meetod ka tõhusam kui kodus ise vistrikke pigistada. Kas see on aga nahale ikka ohutu?

Selgub, et pooriplaastrid ei puhasta sinu nahapoore just nii efektiivselt kui arvasid. Ja mis veel hullem – kuigi ilupoodide valikus leidub mitmeid pooriplaastreid, on need toimelt üsnagi sarnased. Mõned brändid on küll lisanud plaastritele põnevaid lisaaineid nagu sütt, mis imab endasse rohkem rasu, või ekstra riba, mis nahka niisutab, aga sisu on plaastritel sama. Osad pooriplaastrid on ka meeldivama lõhna või ilusama värvitooniga, aga kui sul on allergiatele kalduv nahk, hoia neist kindlasti eemale.

Kuidas need toimivad?

Pooriplaastrite kasutusjuhendis on tavaliselt selline õpetus: “Tee oma nina märjaks ja aseta pooriplaaster ninale. Kinnita see ninale, alustades keskelt ja liikudes äärtele. Jäta plaaster ninale kuni 15 minutiks.” Jah, pooriplaaster vajab piisavas koguses vett, et nahale hästi kinnituda. Vesi aktiveerib ka rasu imavad osakesed ning 10-15 minutilise kuivamise perioodi jooksul puhastab plaaster naha rasust ja mustusest. Pooriplaastrit maha tõmmates näed ka tulemust – nina näib puhtam ja siledam, plaaster ise aga näib määrdunud. Kas teadsid, et tegelikult võid nähtus aga ka eksida?

Seotud lood:

Plaastrit eemaldades on kasulik alustada nina äärtest ja liikuda keskele. Lisaks peab olema ettevaatlik, et plaastrit liiga kiiresti maha ei tiri (ära käitu sellega nagu kuuma vahaplaastriga). Plaastril olev mustus ei pruugi olla aga see, mis sa arvad… Pooride ülaosas paiknevad tihti surnud naharakud, rasu ja pisikesed karvakesed, aga tõeline mustus peitub sügaval poori sees. Seega, kuigi plaastrid puhastavad tõhusalt pooride ülaosa, ei pruugi nende toime sügavamale ulatuda. Teisisõnu, probleem säilib.

Seega, kahju küll, aga pooriplaastrid ei lahenda sinu suurt muret. Küll aga võivad need muuta su naha siledamaks ja puhtamaks. Selleks, et tekkivaid mustpäid ära hoida, eelista sügavalt koorivaid kreeme või pöördu kosmeetiku poole. Kui aga naudid pooriplaastrite kasutamist, võid seda jätkata, sest ega need su nahale halba samuti tee.

Allikas: Self

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare