Kõige lihtsam viis ebameeldivast suulõhnast vabanemiseksKõige lihtsam viis ebameeldivast suulõhnast vabanemiseks
Foto: Shutterstock

Tunned, et sul on jälle halb hingeõhk, kuigi oled kindel, et ei ole teinud ühtegi tüüpilist asja, mis võiks seda põhjustada?

Sa ei suitseta ja hoolitsed korralikult oma süühügieeni eest, kuid siiski kannatad selle piinliku häda käes? Halva hingeõhu üheks vähetuntud põhjuseks on organismi vähene vedelikutase – võib-olla ei joo ka sina piisavalt vett? Sa võid kas või neli korda päevas kasutada suuloputusvedelikku, aga see ei paranda sinu hingeõhku, kui sa ei tarbi piisavalt vedelikku. Mida kuivemaks suu muutub, seda vähem on suus sülge. Ja mida vähem on suus sülge, seda kauem aega püsivad bakterid ja toidujäägid suus. Need ongi ebameeldiva lõhna tekitajateks.

Kui juua iga päev piisavalt vett, on ka tõenäosus erinevate hambaprobleemide tekkeks väiksem. Suud kuivatavad suitsetamine, alkoholi ja kohvi joomine ning mõned ravimid.

Muidugi võivad halba hingeõhu põhjustada ka tõsisemad probleemid kui suukuivus või alkohol ja sigaretid. Kui igapäevasest suuhügieenist ja piisavast veejoomisest pole kasu, tuleks probleemiga kindlasti hambaarsti juurde pöörduda.

Allikas: RD

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare