Kokkade hästi varjatud saladused: kokkamistrikid, mida saab igaüks köögis kasutadaKokkade hästi varjatud saladused: kokkamistrikid, mida saab igaüks köögis kasutada
Foto: Adrian Sala / Unsplash.com

Tõenäoliselt nõustud, et sinu kiire elutempo juures on keeruline iga päev köögis tipptasemel olla. Olgu tegemist suurele sõpradegrupile valmistatava õhtusöögi või kallimale üllatushommikusöögi tegemisega, sooviksid tihti vähema ajaga rohkem jõuda. Kindlasti on sul selleks puhuks ka mõned trikid olemas ja nii ka professionaalsetel kokkadel – ammuta siit inpsiratsiooni!

Kui restoranide kokad valmistaksid kõik kastmed nullist või võtaksid iga herne värsketest kaunadest ükshaaval välja, ei jõuaks ükski uhketest roogadest õigeaegselt lauale. Ka nemad püüavad võimalusel aega säästa ja kasutavad salakavalaid trikke, et oma elu köögis lihtsamaks muuta. See aga ei tähenda, et toit seetõttu halvemini maitseb.

Võta appi külmutatud herned. Värsked herned on küll suurepärased, aga neid kõige maitsvamaid on võimalik leida vaid suvisel hooajal. Kuna herned lisavad paljudele toitudele erilise maitsenüansi, kasutavadki mitmed kokad neid toitudes aastaringselt. Olenemata sellest, kas valmistad kanakastet, maitsvat risotot või hoopis hernesuppi, oled endale kindlasti tänulik, kui poest eelnevalt sügavkülma mõne kotitäie herneid oled varunud.

Valmista naanist pitsa. Mõnel õhtul lihtsalt ei jaksa tundide viisi köögis küpsetada ja eelistaks pigem pitsat tellida... Enne, kui telefoni järele haarad, tea, et maitsva pitsa saad minutitega valmistada ka naanileivast. Lihtsalt kata naan endale sobivate asjadega nagu juust, tomatikaste ja rukola ning pane ahju.

Seotud lood:

Muuda kastmed saiapuru asemel paksemaks. Tõenäoliselt oled harjunud kastmeid jahu abil paksendama, aga selleks võib kasutada ka saiapuru. Boonus: jahu muudab kastme maitset, aga saiapuru puhul seda ei juhtu.

Puhasta mereande soola abil. Erinevate mereandide puhastamine võib olla tõeliselt tüütu ja aeganõudev. Selleks, et protsessi mugavamaks muuta, proovi kasutada puhastamiseks soola. Kastes mereannid tunniks ajaks soolatud vette, tuleb mustus neilt hiljem kergemini maha. Jääb üle vaid mereannid loputada ja mustus maha harjata. Lihtne!

Loe veel

Külmuta kastmed täiskülmas. Jääkuubikuvormid on köögis üllatavalt funktsionaalsed ja paljud kokad on selle saladuse jälile jõudnud. Kui kasutad toitudes tihti sama kastet, ei pea sa seda iga kord uuesti valmistama, vaid vala see jääkuubikuvormi ja saad edaspidi seda kiirelt kasutada. Lisaks on sul juba olemas kindlad kogused.

Lõika roheliste ubade otsad ühekorraga ära. Enamik meist ei viitsi iga uba eraldi lõigata, mistõttu siit tuleb elu kõige lihtsam nipp – aseta oad üksteise otsa ja lõika otsad korraga maha. Tehtud!

Koori ingverit metallist lusikaga. Ingverit noaga koorides jääd suuresti ilma ka selle sisust. Lihtsam on eelistada koorimiseks metallist lusikat, mille äärega kraapides-koorides saad õhukesest koorest vaevata lahti.

Kasuta veinipudelit taignarullina. Kui sa ei valmista iga nädal mitut kooki, ei pruugi sul kodus ka taignarulli olla. Pole midagi, sest võid vabalt kasutada ka veinipudelit, mis töötab täpselt sama hästi.

Allikas: Mashed

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare