KOLM NIPPI | Kuidas kerge vaevaga ära tunda võltsitud disainerkott?


KOLM NIPPI | Kuidas kerge vaevaga ära tunda võltsitud disainerkott?
Foto: PIXELFORMULA/SIPA

Kes meist ei tahaks omada kuulsa brändi kvaliteetselt valmistatud disainerkotti? Enne aga kui selline suurem väljaminek teha, tasub ette võtta korralik kodutöö ja uurida täpsemalt, milline see kott välja nägema peaks. Ettevalmistus on kasulik eriti veel, kui sooritad ostu näiteks teise ringi kauplusest või mõne tuttava käest.

Jacquelyne Cortel, luksuskaupu müüva veebisaidi Vestiaire Collective'i ekspert nimetab kolm parimat nippi, mida meeles pidada, kui lähed omale meelepärast disainerkotti "küttima". "Tee oma uurimustöö," ütleb naine.

"Varusta end teadmisega, milline sinu disainerkott peaks välja nägema ning lähtu sellest." Eksperdi kolm nippi aitavad omale meelepärase ostu teha stressivabalt.

1. Trükikunst

"Disainerid näevad palju vaeva, et nende sildid ja logod näeksid välja perfektsed," selgitab Cortel, et need on alati täpsed ja eristatavad. Metallikust logosid ei tohiks olla võimalik oma küünega maha kriimustada. Nad on kinnitatud kestmiseks. "Sa ei näe udust, veidrat või mullitavat tembeldust," lisab naine, et logod on tehtud puhtalt ja on kergelt loetavad. Hoiatuseks on logod, mis on tehtud lohakalt või millel olevad tähed on näiteks liiga lähestiku trükitud.

Chaneli kott SIPA / Scanpix
Seotud lood:


2. Mõõdud

"Tihti annavad disainerid välja uuendatud versioone populaarsest stiilist näiteks väiksemas valikus või kerge täiendusega," märgib Cortel. "Enamasti aga jäävad ühe stiili koti mõõdud samaks. Hoia meeles, et edasimüüate mõõdustik võib erineda. Lahknevus võib olla 0,5 tolli." Kui erinevus aga on rohkem kui 1,5 tolli ja proportsioonid näevad kahtlased välja, ei ole asi ilmselt õige.

SIPA / Scanpix


3. Aksessuaarid

"Kõik, mis tuleb kotiga kaasa on sama tähtis kui kott ise," toob naine välja kolmanda punkti. "Tolmukotid, karbid, rihmad, kaardid, lukud ja võtmed täiendavad sinu kotti ja on samade kvaliteedistandarditega. Ole valvel aksessuaaride suhtes, mis on liiga kerged või kukuvad laiali. Kaartidel peaks olema korralik grammatika. Trükid on täpselt tehtud ja keskele paigutatud." Metallist lisandid kaaluvad raskelt ning graveeringud on korralikult tehtud.

Allikas: Who What Wear

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare