Kumu jalakäijate tunnelis avatakse EKA moetudengite eksperimentaalvormide näitusKumu jalakäijate tunnelis avatakse EKA moetudengite eksperimentaalvormide näitus
Foto: Riina Varol

Avasta anatoomiliselt veider, sõjakas ja seksikas punane maailm!

 20. maist kuni 20. juunini on Kumu kunstimuuseumi jalakäijate tunnelis avatud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini tudengite näitus „Pulss“, mis valmis moedisainer Liisi Eesmaa loomingulisel juhendamisel. Sellisel kujul näitust korraldatakse tunnelis esmakordselt.

Moetudengite loomingu tuumaks on eksperimentaalsete vormide ja ebatraditsiooniliste materjalidega mängimine utoopilises ning fantaasiaküllases võtmes. Eksponaatide lähtematerjaliks on moe-show’delt ja -galadelt tuttav punane vaip.

Kombates materjali piire ja innustudes punasest värvist ning vereringlusest, loodi uus ja ärksalt tuksuv reaalsus. See on purpurne planeet, kus kohtab killukesi erinevatest kultuuridest, sõdalasi tulevikust, anatoomilisi organeid, toorest iha ja häbituid naudinguid.

„Punane värv on võimas ja pulsseeriv, see sümboliseerib elu ringlust, verd meie soontes, kirge, tempot, naudinguid ja põnevust,“ kommenteerib Eesmaa näitust. „Ma loodan, et külastajad saavad sellest väljapanekust lisaks meelelistele naudingutele ka hea suraka adrenaliini! Mood ei pea olema ainult praktiline ja kantav, vaid see võiks sillutada teed fantaasiale, olla inspiratsiooniks.“Liisi Eesmaa juhendatud eksperimentaalvormikursus on kujunenud EKA moedisaini traditsiooniliseks vormiotsingute meistriklassiks, mille käigus on tudengitel võimalus nihutada moedisaini piire kaugemale kantavast, uppuda fantaasiatesse ning luua unustamatuid kunstiteoseid ootamatutest materjalidest. Varasemad vormid on sündinud nii plasttorudest, vineerist, paberist kui vanadest plakatitest, tõestades, et moel on elujõudu kasvada ka kõige ebamugavamal pinnasel.Seotud lood:

Loovjuht ja stilist: Liisi Eesmaa

Disainerid: Kristin Sigus, Emma Leoni, Edvard Hiietam, Külli-Triin Laanet, Karita Kärmet, Hannes Rüütel, Kreet Kärner, Nele Kurvits, Beatrice Randkivi, Lotte Raisch, Andreas Kübar


Fotod: Riina Varol

Modell: Kati Viikmaa (MJ Models)

Meik: Ellen Walge

Juuksed: Olga Krõlova Pihl

Heli: Regret

Graafiline disain: Kristjan Hinno


Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare