Liiguta end rohkem! Parimad treeningud inimestele, kellele ei meeldi sportida


Liiguta end rohkem! Parimad treeningud inimestele, kellele ei meeldi sportida
Foto: Shutterstock

Mõned inimesed naudivad spordiklubis valju muusika saatel koos teiste inimestega kükkide ja kõhulihaste harjutuste tegemist, teised aga teeksid kõike muud kui seda. Siin on mõned ideed neile, kes sporditegemist tüütuks peavad – ehk ei ole nad lihtsalt veel õiget ala leidnud?

Tantsuline kardiotreening. Kui idee 45-minutilisest spinningutrennist, kus väntad ühe koha peal ratast ega jõua kuhugi, ajab sind nutma, vali trenn, kus saad hoopis Beyoncé või Drake’i parimate hittide järgi higimulli otsa ette tantsida. Erinevad tantsutrennid on väga tõhusad ja intensiivsed ning panebvad su keha intensiivselt tööle. Kujuta ette, et oled trennisaali asemel hoopis ööklubis ja sa ei pane tähelegi, kuidas aeg lendab. Tulemuseks on aga kütkestavalt vormis keha.

Veesport. Vees olek on nii meelirahustav ja miks mitte siis seal olles ka kaloreid põletada? Proovi näiteks SUP-surfi trenni, mis võib esialgu keerulisena tunduda, aga kui tunnetuse kätte saad, on võimatu sellest loobuda. Lisaks keskendud terve aja tasakaalu hoidmisele ega pane tähelegi, kuidas aeg lendab. Heaks trenniks on loomulikult ka ujumine, mis tõstab efektiivselt pulssi ja ka enese vigastamise risk on väga väike.

Matkamine. Mööda metsa jalutamine mõjub hästi ka sinu kehale (eriti alakehale, kui ronid küngastest üles) ja on ka suurepärane viis värsket õhku hingata. Matkamine sobib erinevas vormis inimestele, sest võid enda suutlikkuse järgi rada valida. Lisaks, millisel teisel trennil oleks niivõrd hea boonus täita oma Instagrami konto kaunite loodusfotodega?

Seotud lood:

Igapäevased toimetused. Need pole küll spordialad, aga kvalifitseeruvad siiski aktiivse liigutamise alla. Kuigi sa ei kanna tosse, ei tähenda, et sa ei võiks kaloreid põletada. Näiteks köögis 45 minutit tervisliku toidu valmistamisega põletad umbes 100 kalorit. Jah, see pole küll sama nagu tunnike spinningutrennis, aga kui kombineerid selle 25 minutit lastega mängimisega, pool tunnikest koera taga ajamisega ja pool tundi soengu tegemisega (kõik nad põletavad umbes 100 kalorit), ongi peaaegu sama tulemus käes. Oluline on elada aktiivset elu!

Allikas: Pure Wow

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare