Müts pähe! Vaata, milline peakate sobib sinu näokujuga kõige pareminiMüts pähe! Vaata, milline peakate sobib sinu näokujuga kõige paremini
Zara

Õues on külm ja sa vajad mütsi. Kui ka sina oled tulutult erinevaid peakatteid proovinud ja siiski järeldusele jõudnud, et sulle ei sobigi ükski müts, siis oled ehk hoopis vale kujuga eksemplare proovinud? Loe edasi ja vaata, milline peakate sobib sulle kõige paremini.

Enne, kui asud mütse pähe proovima, tee kindlaks oma näokuju - just sellest lähtuvalt saadki ideaalselt sobiva mütsi valida. Pane juuksed kinni ja silmitse oma nägu - kas see on ovaalne, ruudukujuline, kolmnurkne, ümmargune või hoopis piklik?

Vaata ka: 3 lihtsat sammu näokuju tuvastamiseks

Kui sul on ovaalne näokuju

Palju õnne, oled üks nendest õnnelikest, kellele sobivad väga erinevad mütsid – proovi erinevaid tutimütse, kaabusid-kübaraid ja barette. Või kanna vastavalt riietusele ja olukorrale kõike kordamööda. Jälgi, et mütsi (kehtib kõikide mütside kohta) see osa, mis su pea ümber on, ei oleks sinu põsesarnadest kitsam – seda põhimõtet võiksid alati meeles pidada.

Seotud lood:

Kui sul on ümmargune näokuju

Ümmarguse näokujuga inimesed võiksid vältida lillepoti-kujulisi mütse, mis rõhutavad ümmargust näokuju visuaalselt veelgi. Kui kannad kübarat, siis see võiks olla peas nurga all, mitte otse. Ümmargusele näokujule sobivad ka asümmeetriliste lõigetega mütsid. Kaabude ja kübarate puhul ei tohiks mütsi osa, mis on sinu pea ümber, olla kitsam kui sinu nägu.

Kui sul on kolmnurkse kujuga nägu

Kolmnurkse näo puhul kehtivad samad soovitused, mis ovaalse näokujugi puhul – sobivad praktiliselt kõik peakatted. Kaabu või kübara puhul võiks peakate ulatuda kulmude kohale. Sarnaselt eelnevalt mainitud näokujudele peaks ka kolmnurkse näo puhul silmas pidama, et mütsi see osa, mis on pea ümber, ei tohiks olla põsesarnadest kitsam.

Kui sul on nelinurkse kujuga nägu

Loe veel

Eelistad kübaraid ja kaabusid? Kui su nägu meenutab nelinurka, siis ära pane neid otse pähe, vaid kalluta kergelt kas taha- või ettepoole või hoopis küljele. Samuti proovi peakatteid kanda koos piklike kõrvarõngastega, mis muudavad näo ja kaela visuaalselt pikemaks ja peenemaks. Ka sulle sobivad asümmeetrilise kujuga mütsid.

Kui sul on piklik nägu

Väldi peakatteid, mis on pikliku kujuga – sellised peakatted rõhutavad su piklikku näokuju veelgi. Kui sa pole siiani kübaraid proovinud, siis tea, et laia äärega kübar "pehmendab" suurepäraselt piklikku näokuju.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare