Oluline põhjus, miks võiksid loobuda vannipommide kasutamisestOluline põhjus, miks võiksid loobuda vannipommide kasutamisest
Foto: Shutterstock

Raske töönädal on peagi läbi saamas ja ainus, mida teha sooviksid, on kuuma vanni (muidugi imeliselt lõhnavasse) põgeneda? See on suurepärane viis puhkamiseks ja nädalavahetuse alustamiseks… Kuid kas see on ikka su tervisele ohutu?

Sätendavad ja värvilised vannipommid on väga trendikad, aga kemikaalid (mõtle nendele värvidele ja lõhnadele), millest neid valmistatakse, pole sinu privaatsetele kehaosadele üldse mitte kasulikud. Sinu vagiinas elavad head bakterid, mis hoiavad sealse pH normaalsel tasemel ja sinu seeläbi tervena. Kui sinna pääsevad aga kemikaalid, läheb pH-tase tasakaalust välja ja tagajärjeks võib olla nahaärritus, sügelus ning vahel ka tõsisem põletik.

Muutused pH-taseme tasakaalus loovad ideaalse kasvukoha kahjulikele bakteritele, mis võivad erinevaid haigusi tekitada. Seda ei pruugi juhtuda igal inimesel, mistõttu võid vannipomme proovida, aga kui märkad ebameeldivat odööri, kahtlaseid muutusi või ärritust, pane aeg günekoloogi juurde kirja ja lase probleemi kontrollida.

Allikas: RD

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare