See on kõige ebatervislikum köögivili, mis aitab kaasa ka kaalutõusuleSee on kõige ebatervislikum köögivili, mis aitab kaasa ka kaalutõusule
Foto: Dragne Marius / Unsplash.com

Raske on leida toitumisnõustajat, kes ei soovitaks süüa rohkem köögivilju. Hiljuti avastasid aga Harvardi ülikooli teadlased, et teatud kategooriasse kuuluvad köögiviljad aitavad hoopis kaalutõusule kaasa.

Teadlased suutsid selgeks teha, milline köögivili aitab kõige rohkem kaalutõusule kaasa ja selleks on saadud tulemuste järgi mais. Harvardi uurimuse järgi selgus, et uuringus osalejad, kes sõid rohkem tärklist sisaldavaid köögivilju nagu mais, kartulid ja oad, võtsid suurema tõenäosusega kaalus juurde. Mais oli neist aga kõige hullem. Miks? Tärklist sisaldavad toidud olid kõrgema glükeemilise indeksiga ja tõstsid veresuhkrutaset intensiivsemalt, mis pani inimesi rohkem sööma.

Uuringus osalejad, kes sõid aga piisavas koguses kiudaineterikkamaid köögivilju nagu lehtkapsast või rohelisi ube, kaotasid aja jooksul rohkem kilosid. Seega, järgmisel korral, kui suvisel grillipeol maisi grillima asud, mõtle, kas äkki tõsta endale hoopis lisakogus rohelist salatit.

Allikas: Byrdie

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare