Talvine ilukiirabi: Mida teha, kui kuivasid huuli ei päästa ka huulepalsam?Talvine ilukiirabi: Mida teha, kui kuivasid huuli ei päästa ka huulepalsam?
Foto: ShutterstockShutterstock

Kas ka sina kuulud nende inimeste sekka, kelle huuled hakkavad talvel külmakraadide ja kuiva õhu tõttu justkui pragunema? Saa teada, mida teha siis, kui sinu huuled on nii kuivad, et isegi niisutav huulepalsam neid enam ei aita.

Kui huuled on juba ülikuivad ja isegi kooruvad, ei peitu probleem vaid niiskusepuuduses. Nimelt ei uuene sel juhul nahk piisavalt kiiresti, et surnud naharakud loomulikult eemalduks ning seetõttu jäävadki need naha pinnale.

Sellisel juhul tuleb appi huulekoorija. Parimad neist on justkui palsamid, milles sisalduvad koorivad osakesed – tihtipeale on nendeks suhkur. Hõõru sõrmeotstega koorijat õrnalt huultele ning kuiv nahk eemaldub kui võluväel. Koorija ergutab ka naha uuenemist ning vereringet, millel on lisaboonus muuta huuled lopsakamaks.

Kuna enamik huulekoorijaid on loodud õlide ja võide baasil, niisutavad need huuli koorimisega samal ajal. Parim aeg huulekoorija kasutamiseks on vahetult enne huulepulga pealekandmist. Nii jääb tulemus ühtlaselt veatu ja kauapüsiv.

Allikas: Byrdie

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare