Tervem ja säravam sina: 8 põhjust, miks peaksid menüüsse lisama rasvhappedTervem ja säravam sina: 8 põhjust, miks peaksid menüüsse lisama rasvhapped
Foto: ShutterstockShutteerstock

Kala(maksa)õli ehk omega-3 on hea nahale, silmadele, alandab kolesterooli ja parandab üldist tervist. Missugust mõju avaldab lisaks sinu juustele?

Omega-3 rasvhapete mõju tervisele:

1. Alandab vererõhku
2. Suurendab rasvapõletust
3. Vähendab põletikku, tõstab immuunsust
4. Vähendab stressi mõju organismile
5. Aitab tasakaalustada vere kolesteroolisisaldust
6. Hea D-vitamiini allikas, mida on vaja tugevateks luudeks ja terveteks hammasteks
7. Kalaõli sisaldab A-vitamiini, mis on tähtis immuunsussüsteemile, luude kasvuks, pimedas nägemiseks ning rakkude kasvamiseks

Millist mõju avaldavad omega-3 rasvhapped juustele?

Kehv toitumine võib silmnähtav olla ka juustest. Selle tagajärjel muutuvad juuksed elutuks ja kuivaks. Omega-3 rasvhapete puuduse korral võib aeglustada juuksekasv ning halveneda juuksekarvade tugevus.

Kui sa ei soovi tarvitada aga toidulisandeid või puhtal kujul kalamaksaõli, leiad omega-3 rasvhapete allikaid ka toidust. Lina-, chia,- tudra-, kanepi-, kõrvitsa- ja rapsiseemned ning õlid on head omega-3 rasvhapete allikad, mis kaitsevad lisaks ka südamehaiguste, diabeedi ja muude haiguste eest. Omega-3 rasvhappeid leidub ka mitmetes taimedes, vetikates ja erinevates kalades nagu makrell, anšoovis, sardiin, heeringas, tuunikala, tursk, forell ja lõhe.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare