Töötad kontoris? See võib oluliselt sinu nahka kahjustadaTöötad kontoris? See võib oluliselt sinu nahka kahjustada
Foto: Panthermedia

Kui rääkida nahka kahjustavatest töödest, tulevad esmajärjekorras pähe ametid, mis nõuavad päev läbi õues olemist (näiteks vetelpäästjad). Kõlab uskumatult, aga ilma õige kaitseta võib ka kontorikeskkond su nahka tõsiselt kahjustada.

Tavapäraselt 9-17 töötavad inimesed ei tundu melanoomi riskigruppi kuuluvad, kuid uuringud näitavad, et nahavähk võib avalduda just siis, kui nahk satub äkki intensiivse päikese kätte (mõtle näiteks kevadel või suvel lõunapausi ajal õue minemisele, sama efekti annab ka solaariumikülastus). Seega, kui töötad terve nädala siseruumides, võib ka terve õues veedetud päikesepaisteline nädalavahetus su nahale ohtlik olla – juhul, kui sa ei kasuta korralikku päikesekaitsevahendit.

Need inimesed, kes töötavadki õues, kasutavad reeglina regulaarselt päikesekreemi, seega on nende nahk ka enam kaitstud. Seda ei saa öelda aga nende päikesekummardajate kohta, kes päikese kätte (näiteks tänu oma tööle) harvemini satuvad – jälgi kindlasti, et sinu igapäevaselt kasutatav kosmeetika sisaldab päikesekaitsefiltreid (jälgi seda nii nahahooldus- kui ka kosmeetikatoodete puhul).

Lisaks päikese kahjulikule mõjule ohustab terve päev kontoris töötajat ka kuiv õhk, mis muudab eriti kuiva nahatüübiga naha veelgi niiskusvaesemaks. Hoolitse selle eest, et kasutaksid maksimaalselt niisutavat päevakreemi ning piserda aeg-ajalt näole niisutavat spreid.

Allikas: InStyle

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare