Veatu naha heaks: Põhjused, miks peaksid kasutama kehaõliVeatu naha heaks: Põhjused, miks peaksid kasutama kehaõli
Foto: ShutterstockShutterstock

Kas ka sina eelistad kehaõli asemel kasutada kreemi? Või pole sa ehk kunagi mõelnudki, et võiksid hoopis sügavuti toitvat õli kasutada? Saa teada, miks just see ilutoode sinu iluarsenali kuuluma peaks.

Kehaõli peetakse tihtipeale „lisatooteks“. Mõte, et veedad hommikul vannitoas kümme minutit kauem, et õli niiskele nahale määrida, ei pruugi esmajoones just ahvatlev tunduda. Seega jõuavad kehaõlid tavaliselt inimeste vannitoakappi kingitustena ning neid kasutatakse vaid erilistel puhkudel. Tegelikkuses võiksid selle kapinurgas oleva õli aga hoopis tihedamini üles otsida, sest kuigi kehakreemid ja losjoonid on imelised kuiva naha päästjad, ei anna ükski teine toode kehale sellist siidist läiget nagu õli.

Ilumaailmas leidub üha rohkem selliseid kehaõlisid, milles sisalduvad koostisosad suudavad ka nahka õrnalt koorida, kuivi kohti sügavuti niisutada ja isegi nahatooni ühtlustada. Multifunktsionaalsetes toodetes olevad taimsed õlid mõjuvad nahale niisutavalt, kuid kergelt koorivalt mõjub näiteks koostises olev salitsüülhape – eemalduvad just surnud naharakud. Kehaõlid annavad nahale ka kuldse sära, tekitades päevitunud mulje. Õli kasuks räägib ka see, et neid saad tihti kasutada üle kogu keha, ka turgutuseks niisketel juustel pärast pesemist. Head aega, katkised juukseotsad!

Lisaks traditsioonilistele valikutele on olemas ka kuivõlid, mille tekstuur võib esmalt veider tunduda, kuid nende võlu peitub selles, et need pole rasvased.

Allikas: Byrdie

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare