Võltsing versus originaal: vaata, kuidas tunda ära võltsitud käekottiVõltsing <em>versus</em> originaal: vaata, kuidas tunda ära võltsitud käekotti
Scanpix

Tänases Eesti Ekspressis kirjutatakse Tallinna südalinnas asuvast ER Boutique'ist, kus müüakse disainerbrändide toodete pähe piraatkaupa. Fakt on see, et võltsingud on muutunud originaalidele nii sarnaseks, et neil vahet teha on üha raskem. Siin on mõned nõuanded, mida disainerkotti jahtides alati meeles peaks pidama.

Disainerkotil on kindel võim – see üksnes ei muuda kogu su outfit'i stiilsemaks, vaid muudab kui iseenesest ka paljude naiste selja sirgemaks ja tõstab enesekindlust. Nõus? Sellise käekoti varjupooleks on... muidugi hind. Disainerkotid on hinnalised ja veelgi enam, hinnad näitavad kasvutendetsi – näiteks Chanel tõstab aastas käekottide hinda keskmiselt 20 protsenti. See kõnekas fakt paneb paratamatult naisi otsima soodsamaid lahendusi ja mõned pakkumised tunduvad liiga head, et tõde olla. Ja tihti need polegi.

Tee eeltööd. Kui sa ei plaani käekotti osta ametliku maaletooja käest või korralikust kaubamajast, siis pead tegema põhjalikku eeltööd. Uuri koti kohta, mis sulle huvi pakub, nii palju kui võimalik. Hea võimalus selleks on minna brändi esinduspoodi ja vaadata toode oma silmaga üle; katsuda, milline selle nahk on; vaadata, millised on käekoti kinnitused ja pandlad ja kus asuvad brändi logod. Kõik taandub detailidele.

Seotud lood:

Superpakkumine?! Kui sulle pakutud hind on lausa uskumatult hea, siis võta korraks aeg maha ja naase reaalsusesse. Kui käekott maksab muidu 2000 eurot ja sulle pakutakse seda 120 eest, siis on tõenäoliselt tegu võltsinguga. Pea meeles, et kui sa jahid suure hinnaalandusega disainerkotti, siis ilmselt pead sa leppima secondhand-versiooniga sellest, mida on juba aastaid kantud (ja kahjuks on seda ka näha).

Loe veel

Vaata detaile. Kindlasti ära jäta tähelepanuta käekoti lukke, pandlaid ja teisi metallist detaile – nende järgi saab tavaliselt kõige kergemini selgeks teha, kas tegu on originaali või võltsinguga. Disainerkäekottide puhul on metallist detailid sama värvi ja viimistlusega (välja arvatud Chloé, kes neid miksib). Proovi ka, kuidas lukud töötavad – originaaltoote puhul peaksid need avanema ja sulguma sujuvalt.

Õmblused. Vaata lähemalt, kuidas on kott kokku õmmeldud. Kui kohtad õmbluste asemel hoopis liimi, siis oled valel teel. Samuti vaata üle kõik kotile õmmeldud pisted ja kaunistused – kui need tunduvad lohakad ja ebaühtlased, siis oled vaatamas võltsitud kotti. Uue koti puhul ei tohiks need ka kusagilt narmendada.

Kas see on ikka nahk? Okei, sa oled teinud eeltööd ja saanud teada, et sulle huvipakkuv käekott on nahast. Nahast esemed peaks lõhnama nagu nahk, seega kui sa tunned liimi, kummi või kemikaalide lõhna, siis hoiad käes võltsingut. Nahast käekotid peaks katsumisel tunduma pehmed ja kuivad, kuid kunstnahk võib mõnikord tunduda kleepuv ja lausa õline. Nõuanne ka seoses koti sangadega – nahast sangad muudavad aja jooksul kergelt värvi ja see on normaalne. Kunstnahk säilitab aga oma välimuse mõnda aega muutumatult.

Hoidu disainerkottide online-outlet'idest Just sellistest, mis pakuvad väga erinevate tootjate kotte, tõenäoliselt on tegu võltsingutega. Miks? Enamikul tootjatest on kauba lõplikuks realiseerimiseks enda outlet'id.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare