Mina situatsiooni tunnistajaks küll polnud, vaid kuulsin anekdootlikku tõestisündinud lugu ühes õhtusöögilauas. Teema algas aga hoopis sellest, kui paarid üksteiselt uurisid, kes kuidas tuttavaks sai. Vaid ühed tundsid ülikooli kaudu, ülejäänud neli paari olid tutvunud erinevatel tööga seotud põhjustel. “No mina olin Veiko ülemus,” tunnistas üks naine häbelikult ning see vallandaski sõbraliku lõõpimise teemal “Karjäär läbi voodi”.

Töökohalt alguse saanud või seal õitsevad suhted (ja oo õudust, ka abieluvälised kõrvals­uhted!) on tänapäeva maailmas levinud nähtus. Pole ka imestada, kui nii mõnigi meist näeb töökaaslasi rohkem kui peret või sõpru ning töövälisel ajal polegi jaksu muuks kui kodus vegeteerimiseks. NBC uudiste­portaali sõnul on Ameerikas vähemalt mingil eluetapil töö juures kellegagi liini ajanud lausa 59% inimestest. See ei tähenda muidugi, et tegemist on vaid pinnapealse tiivaripsutamisega – Career­Builderi küsitluste tulemused näitavad, et tervelt 31% kontoriromanssidest lõpeb abieluga. Kas teadsite, et ka näiteks Barack ja Michelle Obama tutvusid töö juures? Nimelt oli Barack ühes advokaadifirmas praktikal ning Michelle tema juhendaja.

50 koopiapaberi varjundit

CareerBuilder väidab ka, et kontorisuhetest 18% areneb otsese ülemuse ja tema alluva vahel. 28% vastanutest hakkasid liini ajama lihtsalt kellegagi kõrgemalt positsioonilt. Miks? Kas meid võlub võimsate meeste ja naiste karisma?

“Meil lihtsalt tekkis kohe esimesel kohtu