Jah, Annale meeldib Stieg Larssoni Millenniumi-triloogia. Isegi selle jätk, mida Larsson küll ise ei kirjutanud. Aga Lisbeth Salander? Mhmm. Tüdruk, kes mängis tulega… Fotograafilise mälu ja fenomenaalse arvutioskusega maailmakuulus häkker. Kas Anna näeb võrdluses temaga sarnasust? “Ilukirjandus ei ole ajakirjandus ega ajakirjandus ilukirjandus. Selliste raamatute peategelased sarnanevad uuriva ajakirjanikuga nii palju, et kumbki ei anna kergesti alla ning mõlema töö võib kohati jahti meenutada.

“Pealtnägijas” näen ja kuulen asju, mis ajavad tavalisele inimesele hirmu nahka, aga uurivat ajakirjandust tehaksegi selleks, et homne ühiskond oleks ausam, parem ja arusaadavam,” ütleb Anna.

Anna Gavronski on laulva revolutsiooni aegne laps – sündinud 1989. aastal arstide perekonnas Tartus. Ta on üles kasvanud, nagu tartlased ütlevad, kahe raudtee vahel, Valka ja Petseri poole viivate raudteede keskel, Variku elamupiirkonnas. Esimesed viilkatustega majad ehitati sinna juba 1950. aastatel. Väikese aia ja kolme pisikese magamistoaga ridaelamukorteris möödus Anna õnnelik lapsepõlv. Koolis käis ta Miina Härma gümnaasiumis, ülikoolihariduse sai Londonis. Politoloogia magistrikraadi omandas University College Londonis slaavi ja Ida-Euroopa instituudis. Iga kooli lõputunnistuse taha on kirjutatud: medal või cum laude.