Eestlaste jaoks on lend Seišellidele tehtud eriti mugavaks tänu Turkish Air­linesile, mis teeb vahe­maandumise Istanbulis ning jätkab seejärel lendu paradiisi poole. Kuna ajavahe Seišellidega on kõigest tunnike, on tegu atraktiivse sihtkohaga ka lastega reisides, sest lennust ja suurest ajavahest toibumine jääb peaaegu ära.
Seišellide suurim ja mägiseim saar on Mahé, kus asub nii rahvusvaheline lennujaam, peamine sadam kui ka Aafrika väikseim pealinn Victoria. Kuigi Mahé pole teab mis suur, elab sel 90% Seišellide elanikest.
Saare pealinn Victoria on seda­võrd väike, et tunnise jalutus­käiguga saab teha tiiru peale nii turule kui ka kuulsale kioski­tänavale. Turult soovitan kokandushuvilistel osta koju kaasa vanillikaunu, muskaat­pähklit ja miks mitte ka puu­vilju. Minu kaasa toodud pea kilone mullikilesse pakitud avokaado pidas lennureisi kenasti vastu. Ja pean tõdema, et nii kreemjat ja magusat avokaadot pole mina veel söönud. Suurt elevust tekitas ka corossol ehk ogaõun. See on tume­rohelise okkalise koore ja valge pehme vilja­lihaga hapukas­magus eksootiline puuvili, mis kaalub samuti ligi terve kilo. Lisaks sellele, et puuvilja peetakse tõeliseks super­toiduks, maitseb see imehästi.
Hoolimata Mahé saare väikestest mõõtudest, ulatub selle kõrgeim tipp Morne Seychellois 905 meetrini. Seega tuleb autoga ringi liigeldes arvestada märkimisväärse ajakuluga, sest saare ühest otsast teise kulgemine toimub mööda käänulist ja kitsast teed. Ent sellest pole midagi, sest loodus on Mahél imeline – nii kõrgeid palmipuid pole minu silmad veel näinud. Saart ümbritseb 75 imelist randa, mis kõik on avalikud, nii et võid vabalt ka seljakoti­reisijana külastada hästi hooldatud viietärnihotellide randu, tundmata mingit ebamugavust.