Igaühel oma motiiv

Vaagnapõhjas on grupp lihaseid, mille üks ülesannetest on sulgeda tupp, kuseteed ja pärasool. Need lihased on tahtega treenitavad nagu kõik teised lihased. Günekoloogid, uroloogid ja füsioterapeudid soovitavad treenida vaagnapõhjalihaseid terviseprobleemide vältimiseks ja ka olemasolevate leevendamiseks.

Naistearst Kai Haldre sõnul on tupekuulide kasutamiseks mitmeid põhjusi: “Surve vaagnapõhjale raseduse ajal, ülekaal, hormonaalsed muutused last oodates ja üleminekueas venitavad ning nõrgestavad vaagnapõhjalihaseid, vähendavad nende elastsust ja toonust. Sellega võivad kaasneda uriinipidamatus, põie ja emaka vajumine, samuti seksuaalse tundlikkuse kahanemine.” Kuulidest on abi vaagnapõhjalihaste toonuse tõstmisel, samuti utsitab kuulidega treening naist endaga tegelema ja aitab üle tõrkest end puudutada. Günekoloog ei soovita kasutada tupekuule menstruatsiooni ja põletiku ajal ning 4–6 kuud pärast sünnitust või lõikust, et lihased ja koed saaksid taastuda.

Korrapäraselt harjutades on tulemust oodata 3–5 kuu pärast. Arukas on säilitada kuule puhastatuna. Kui aga juhtub, et kuuli tupest ise kätte ei saa, tuleb julgelt naistearstilt abi paluda.

Petlik põis

Õde-konsultant Merike Mikko sõnul arvatakse meil ikka veel ekslikult, et uriinipidamatus on harvaesinev, ravimatu ja varjamist vajav probleem, mis tabab vanainimesi. Nii see pole. Uriinipidamatus on tahtmatu uriini eritumine ebasoovitavas kohas ja ebasobival ajal ning elu jooksul kogeb seda iga kolmas naine. Enim juhtub seda vanuses 40–49. Sagedasemad põhjused on hormonaalse tasakaalu muutused seoses menstruatsioonitsükli, raseduse ja klimakteeriumiga, pikaajaline surve vaagnapõhjale raseduse ja sünnituse ajal, kuseteede põletikud, naissuguelundite haigused ja kasvajad.

Kõige paremini alluvad ravile kerge ja keskmine uriinipidamatus, mille leevendamiseks on palju abi just vaagnapõhjalihaseid tugevdavast treeningust. Kuna tupekuulid on meil veel vähe tuntud ja apteegis pakutavad ka kallid, eelistavad paljud naised tavalisi vaagna-, kõhu- ja seljapiirkonna harjutusi, mis seisnevad vastavate lihasgruppide regulaarses pingutamises-lõdvestamises. Kel aga võimalusi ja uudishimu, võiks julgelt ka tupekuulide abil harjutusi teha. Neid kasutades on kergem leida üles tugevdamist vajavad lihased ja jõuda kiiremini eesmärgini.

Kuulide jahil

Tupekuule võib julgelt küsida erootikaäridest. Näiteks kaupluses Orient on müügil erivärvilised kuulid, ühekaupa ja nöörikesega paariks või neljaks ühendatuna. Kuule on eri mõõdus. Paraku on nad kõik suhteliselt kerged, mis teeb nende tunnetuse algaja jaoks üsna raskeks. Katsetamishuvilised naised leiavad siit ka ilma nöörita väiksemad nn geišakuulid, mis võimaldavad end arendada juba kogenenumal kuulisõbral.

Huvitavaid leide on eksootilisi kive pakkuvates kauplustes – eri suuruses, värvides ja raskusega kivikuulikesi. Kuigi meil ei soovitata neid otseselt tupelihaste tugevdamiseks, kasutatakse neid idamaades sageli just sel eesmärgil. Ja miks mitte kivikuulike, kui eelmise sajandi alguses soovitasid Eesti naistearstid patsientidel tugevdada tupelihaseid pisemate klaaride õuntega!

Kuulid kui silmamunad

Et vaagnapõhjalihaste tugevus on erinev, on kuule eri raskuse (20, 40, 50, 60, 65 ja 80 g) ja suurusega (28 ja 32 mm). Mida raskem ja väiksem on kuulike, seda keerulisem on teda tupelihaste jõul kinni hoida. Kui kuulil on nöör taga nagu tampoonil, on teda mugavam kasutada. Lähtudes Vagitrimi kuulide kaalust ja mõõtudest, on välja töötatud ka treeningujuhised.

Kuidas treenida ravikuulidega? tee kuul libestusaine või veega märjaks (kergem paigaldada) aseta kuul umbes 3-4 cm sügavusele keskendu ja tunneta vaagnapõhja-, sealhulgas kuuli ümbritsevaid lihaseid tõmba hästi kergelt kuuli küljes olevast nöörist; pinguta seejuures vaagnapõhjalihaseid nii, et kuul liiguks tupes üles- ehk sissepoole

NB! Pingutades vaagnapõhjalihaste asemel liialt kõhulihaseid, lükkad kuuli tupest välja!

Kuuli abil saab teha jõu- ja vastupidavusharjutusi.

Vastupidavusharjutus: alusta kergema kuuliga liigu koos kuuliga umbes 30 minutit päevas (teadlikult lihaseid pingutades muutub harjutus raskemaks)

Kuuliga regulaarselt treenides suureneb vaagnapõhjalihaste aktiivsus, ühtlasi süveneb oskus neid eri olukordades kasutada. Lihastoonuse tõustes võib kergema kuuliga harjutada 1–1,5 tundi päevas.

Jõuharjutus:

Harjuta alguses selili lamades, põlved kõverdatud ja tallad vastu maad.

Kui tunned, et valdad tehnikat, treeni seistes. Harjutust võib sooritada ka kükakil või üks jalg pingil. alusta kergema kuuliga suru lihased täiest jõust 5–10 sekundiks ümber kuuli lõdvesta 10–20 sekundit tee nii 5–10 korda üks-kaks seeriat päevas

Lõdvestuse harjutamine on sama tähtis kui jõu- ja vastupidavusharjutused. Lihastel tuleb lasta lõdvestuda iga kokkutõmbe vahel, samuti pärast harjutuse lõppu. Ka kuul tuleb kergemini välja, kui lihased on lõõgastunud.

Alati võib pidada harjutuste üle nõu ka oma perearsti, uroloogi ja günekoloogiga, samuti küsida nõu inkotubadest.

Svea Sööt, joogatreener

Naine on kui külmunud vesi, mida mees oma tulega sulatab, soojendab ja viib keemistemperatuurini. End uurides, armastama ja puudutama õppides on naine parim teejuht paari voodielus. Ennast rahuldama õppides on naine kütkestavam ja nauditavam nii enesele kui ka mehele. Meespoolt tõmbab ligi sisemine veetlus, harmoonia ning rahulolu oma kehaga. Eneseväärtustamine aitab leida väärilist partnerit. Seda vaid siis, kui käivituvad võimsalt vastaspoolused, yini-yangi energiad. Madal enesehinnang ja nõrgema partneri valik ei võimalda armurõõme keha, hinge ja vaimu tasandil täielikult kogeda. Kui väärilist partnerit parasjagu pole, ei tohiks lakata ennast armastamast.

Abiks: Rindade stimuleerimine ringikujuliselt masseerides-silitades. Kliitori stimuleerimine kuni orgasmini. Hoia selg sirge ning suuna keeleots suulae keskele, pinguta päraku ümber olevaid lihaseid. Sissehingamise abil seksuaalenergia suurendamine.

“Munasarjahingamine”: kujuta energiat liikumas munasarjadest üles emakasse ja sealt alla “hui Yin” punkti kahe ava vahel. Sealt üles mööda selgroogu neerudesse, kukla-avasse, üle pealae kulmude vahele “kolmandasse silma”, sealt südamesse ja päikesepõimikusse ning naba all olevasse katlasse. Korda harjutust, kuni suudad taltsutada perutavat hobust – oma seksuaalenergiat. Kuulidega mängi alles siis, kui see lihtne harjutus on selge ehk tupp ja lihased kuulide liigutamiseks valmis. Alguses on lihtsam püsti harjutada, tallad tugevalt maas. Vajaduse korral hoia käsi rusikas, võid abiks pingutada ka teisi lihaseid. Kui kuul “kaob ära”, heida selili ning oota rahulikult, ta “voolab” ise välja.

Head on obsidaankuulid, mis on valmistatud vulkaanipurske tagajärjel maapõues tekkinud klaasist. Obsidaan aitab inimesel endaga kohtuda, tasakaalustades kehas mees- ja naispoolust. Teades, kes oled, ja end sellisena armastades annad võtme oma partnerile.

NB! Kuulid tuleb enne kasutamist keeta ja jahutada.

Aseta munakujuline kuul laiema otsaga ülespoole.