Ines "Once In A Lifetime", aasta 2000

Aastal 2000 tõi Ines lauluga "Once In A Lifetime" Eurovisioonilt koju neljanda koha, mis oli seni Eesti parim tulemus.

Kuid heast tulemusest veelgi eredamalt mäletavad kõik Inese samblarohelist kostüümi - legendaarne kaabu, pluus ja püksid, mida ilmestavad efektne lai vöö ja samasugune kaelaehe. Moodne kauboitüdruk mässitud samblakarva unistustesse!

Urban Symphony "Rändajad", aasta 2009

2009. aastal sai Eesti eurolaulu valimise konkurss nimeks Eesti Laul. Rahva ja zürii koostöö tulemusel Eestit esindama saadetud Urban Symphony saavutas Eurovisiooni finaalis kuuenda koha.

Etteastele lisas kamaluga müstilisust Sandra Nurmsalu tumesinine slepi ja dekolteesse piiluda lubava avaga litterkleit, mille disainis teatri- ja videokunstnik Ene-Liis Semper. Müstiline, naiselik ja kaunis!

EUROVISIOON Eesti
EUROVISIOON Finaali proov

Malcolm Lincoln "Siren", aasta 2010

Malcolm Lincolni esitatud "Siren" jäi Eurovisiooni poolfinaalis 14. kohale, kuid moefännide silmis pälvisid sametpintsakutes ja siidirätikutega noormehed kindlasti kõrgemad punktid.

Moedisainer ja stilist Karolin Kuusik meenutab, et Malcolm Lincolni riietades oli tal kinnisidee, et kõik noormehed peavad kandma väikeste värvierinevustega smoki lõikega sametpintsakuid. Kuna eelarve oli väga väikene, lasti rätsepa juures õmmelda Robin Juhkentali pintsak ja ülejäänud noormeestele tuli Karolinil pintsakud kaltsukatest otsida, sest tollal polnud samet üldse moes. Kergem polnud ka kaelarättide leidmine, sest vintage'i-poed olid 10 aastat tagasi Eestis pigem haruldus.

Eesti Laul
Eesti Laul

Birgit "Et uus saaks alguse", aasta 2013

Birgiti esitatud "Et uus saaks alguse" pääses küll Eurovisiooni finaali, kuid tegi seal tagasihoidliku tulemuse.

Sellegipoolest ei jäänud rahval muinasjutuline ilu märkamata. Sätendava ülaservaga kaunis ent lihtne kleit lubas aimata lauljanna lapseootust ja kogu etteastest kiirgas uue elu energiat. Ka kleidi autor Karolin Kuusik tõdeb, et pärast Eurovisiooni tekkis kleidile palju soovijaid, teiste hulgas popstaar Robbie Williamsi naine, kes soovis kleiti ühe ürituse tarbeks. Kahjuks jäi vastav üritus siiski ära.

Eurovisioon 2013 finalistide läbimäng
Eurovisioon 2013 1. poolfinaal võitjad

Jüri Pootsmann "Play", aasta 2016

Eestimaalaste südamed võitnud Jüri Pootsmanni eurolaul "Play" eurooplasi sedavõrd ei võlunud ja lugu finaalvõistlusele ei pääsenud.

Kahtlemata võlus meid ära aga Jüri šikk välimus. Kaherealine tumesinine Baltmani ülikond ja kahevärvilised lakk-kingad tegid Jürist tõelise Bondi-poisi, kes mõjus äärmiselt coolilt. Play, 'cause that's the only way!

Eurovision 2016 viies päev
Eurovision 2016 üheksas päev
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid