Pole valdkonda, mida kevadine pandeemia ei puudutanud – kodune igapäeva­elu ja argirutiin, inimsuhted, kooli- ja tööpäevad said hoopis uue rütmi, vormi ja tähenduse. Koduseinte vahele loodi koolid, restoranid, trennisaalid ja kontorid. Mugaval kodu­kontori­diivanil (või -voodil või -köögis) said koha sisse võtta aga muidugi need, kel oli kodus töötamine võimalik ja kel töökoht ülepea alles jäi... Töötukassa tööotsijate ja tööandjate teenuste osakonna juhataja Katrin Liivamets selgitab, kuidas töökoha­kaotusega seotud olu­kordadest võitjana välja tulla ning kuidas igaüks meist saab järgmiseks (töö)kriisiks paremini valmis olla.

Kui said koondamisteate

“Inimestele on omane alalhoidlikkus ja eelistatakse pigem mugavustsoonis elada. Isegi kui varem on mõeldud, et võiks töiselt midagi muuta, siis oluliste sammude astumiseks jääb tihti motivatsioonist ja ka inspiratsioonist vajaka,” ütleb Liivamets. “Koondamine tõukab tihti inimest vastu võtma otsuseid, mida ta on võib-olla kaua kaalunud, kuid seni edasi lükanud.”

Ta on rääkinud paljude koondatutega, kellele läbielatu on olnud vabastav. “Et pole midagi, lõpetame selle peatüki ja vaatame edasi. Tuntakse suurt kergendust ja hakatakse elama hoopis uut elu. Ja julge pealehakkamine ongi pool võitu! Muutustele avatud inimesed tulevad sellistest olukordadest kindlasti paremini läbi.”

...

Lisaks saad teada:

- Mida teha, kui said koondamisteate?
- Kust leida uut tööd?
- Mida teha, kui su palka kärbiti?
- Kuidas viia läbi isikliku toimetuleku kiiraudit?
- Kellele sobib kaugtöö?

...