Karin Rask SS 2021

Kuna annetatud kangaste hulgas leidus palju sitsi, siis see andis keskse teema kevadsuvise rõivakollektsiooni jaoks. Samas tõstatus disaineri jaoks küsimus, kas lisaks nõukogude ajast tuttavale kitlile on sellest materjalist võimalik luua midagi uudset ja kaasaegset. „Kui mõelda sitskleidile, siis üldjuhul tulevad silme ette nõukogudehõngulised kitlid või põlled. Minu väljakutseks sai omavahel toimima panna vanaaegse päritoluga kangas, värsked mõtted ning tänapäevased võtted ja lõiked,” selgitab moelooja.

Kollektsiooni loomise käigus katsetati mitmeid erinevaid lõikeid, mille lõpptulemiks oli kolm mudelit: prantslannalik hõlmikkleit, 60ndatele vihjav rullkraega A-lõikeline siluett ja minimalistlik kimono (vöö on loodud koostöös aksessuaaridisainer Kadri Kruusiga).

Karin Rask SS 2021

Neid mudeleid täiendavad voogavad kleidid, kõrge pihaga püksid ning väikesed jakid. Kollektsiooni värvivalik on rikkalik, kuhu mahuvad nii kirjud mustrid ja erksad värvid kui ka klassikaline must ja looduslähedased helged toonid. Enamik toodetest on ainueksemplarid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid