Kuigi kupud olid üsna populaarsed juba varem, siis viimasel aastal on nende kasutajate hulk tunduvalt kasvanud. Eestis kasutab koduseks kehahoolduseks mõeldud kuppe juba ligi 40 000 naist. Kui ühelt poolt on põhjus positiivses suust suhu reklaamis, siis teisalt, tõepoolest, inimestel on rohkem aega kodus toimetamiseks.

Kupumassaaži puhul on tegemist massaažiliigiga, mille tegemisel kasutatakse tänapäeval käepäraseid kokkupigistatavaid silikoonist massaažikuppe. „Paljud naised, kes teevad küll palju trenni, ei saa siiski tihti tselluliidist päris lahti. Siinkohal tulevadki appi kupud. Tselluliidi vähendamise mõttes on kupumassaaž üks kõige tõhusamaid massaaže, sest kupp imeb endasse vaakumi näol palju nahka, lihaseid ja kudesid, tänu millele saab hõlpsasti kiirendada lümfi- ja vereringet ning ainevahetust. Mõnes mõttes võib seda pisut võrrelda ka LPG-massaažiga, kus samuti tekitatakse vaakum, et probleemseid piirkondi kehal töödelda. Kupud on aga suurepärased abilised just koduses kehahoolduses ja kõigile kättesaadavad,“ selgitab www.kupud.ee esindaja Mariliis Mürgimäe.

Klientide absoluutseks lemmikuks on kehakupp. „Peaaegu 90 protsendil naistest esineb tselluliit. Paljudel on aga probleemiks hoopis venitusarmid, teised soovivad vähendada ümbermõõtu reiel, kõhul või puusadel. Kehakupuga saab kõiki neid muresid vähendada. Juba 2–4 nädala pärast on näha suurepäraseid tulemusi! Kindlasti ei tohi aga unustada vee joomist pärast protseduuri. Väga hästi aitab kupp ka seljavalude ja õlavöötme valude korral. Masseerides kupuga turjapiirkonda ja selga, leevendab see hõlpsasti pingeid õlavõõtmes ja seljas näiteks istuvast või pidevalt arvuti taga olevast tööst.

Samuti on väga hästi vastu võetud näokupp. See on ideaalne neile, kellel on tekkinud mõningad kortsud, näonahk on pläss ja tuhm. „Näokupp elavdab väga hästi näo mikrovereinget ja samuti tõstab näolihaseid. Öeldakse, et see on kui kodune facelifting’u protseduur. Samuti puhastab kupp poore ja vähendab edukalt ka aknearme,“ osutab Mürgimäe. Näokuppu tasuks kasutada paar-kolm korda nädalas.

Silmakupp aitab aga hõlpsasti vähendada tumedaid silmaaluseid ning silendada peeneid silma- ja huuleümbruse kortse, kuhu näokupuga nii lihtsalt ligi ei pääse.

Muide, kuppe tuleb sooja veega loputada pärast iga kasutuskorda ja niiviisi kestavad need aastaid!

Kodune kupumassaaž on Mariliis Mürgimäe sõnul imelihtne. Probleemne piirkond on vaja ära õlitada ja siis tuleb vaid kuputama hakata. Kehakuppu kasutades peaks enamasti järgima põhimõtet, et kupuga tuleb liikuda altpoolt üles vereringe suunas. Parimate tulemuste saavutamiseks peaks kuputama kuu aega järjest 4–5 korda nädalas 5–7 minutit ühele probleemsele piirkonnale,“ räägib ta. Pärast kuuri on nahk rohkem trimmis, vähenenud on ümbermõõt ja tselluliit. Keskmiselt vähendab kodune kupumassaaž ümbermõõtu 2–5 sentimeetrit ühelt piirkonnalt.

Näokuppu tuleks kasutada 2–3 korda nädalas. „Näokupuga on kaasas ka spetsiaalne skeem, mida järgides on lihtne seda kasutada. Näokupuga soovitame kuputada pärast dušši, siis on poorid lahti aurutatud ning õli ja kupu koostoime mõjusam. Silmakupu vaakum on aga väiksem ja pole niivõrd intensiivne, niisiis võiks sellega kuputada kasvõi iga päev,“ lisab ta.

Sooduskoodiga DELFI kõik kupud ja õlid –20%.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid