Kuidas kaitsta oma silmi sinise valguse eest?

Vajadus silmade kaitsmise järele on tänapäeval suurem kui kunagi varem, sest inimesed veedavad märkimisväärse hulga aega erinevate ekraanide ees nii kontoris kui ka vabal ajal. Pidev ekraanide vaatamine koormab silmi rohkem kui näiteks raamatu lugemine. Üheks kahjustavaks teguriks on sinine valgus. Sageli puutuvad meie silmad sinise valgusega kokku kuni magamajäämiseni, nimelt voodis nutitelefoni ekraani lähedalt vaadates. Paraku aga ei mõjuta sinine valgus ainult meie silmi, vaid ka meie nahka ja unekvaliteeti. Pikaajaline sinise valguse kiirgus võib kahjustada naha kaitsekihti ja lagundada kollageeni, mis on ühed enneaegset vananemist põhjustavad tegurid. Sinise valguse prillid aitavad kaitsta silmaümbruse õrna nahka. Sinist valgust on toodud esile ka varjuküljena muidu efektiivsete ja energiasäästlike ruumivalgustite puhul, seega me kõik puutume sellega paratamatult vähemal või rohkemal määral kokku.
Lisaks erinevatele UV-A- ja UV-B-kiirguse ning sinise valguse ehk HVE-kiirguse eest kaitsvatele nahahooldustoodetele on olemas ka kaitseprille, mis inimesele selles osas appi tulevad.
Sinist valgust filtreerivad klaasid kaitsevad silmi digitaalsete seadmete (arvutid, nutitelefonid) ekraanidest kiirguva kahjuliku sinise valguse eest. Samasugust klaasi kasutatakse ka nn autojuhiprillides. Klaasides on kaks filtrit: kontrasti parandav kollakasoranž filter ja teine, mis kaitseb sinise valguse eest. Eriti soovitatakse seda halva nähtavusega ilma korral.
Kokkuvõtvalt saame öelda, et sinise valguse jõudmist silmadesse tuleks igal juhul piirata nii palju, kui see on meie võimuses. Milliseid lahendusi selleks leidub? SU.VI sinist valgust blokeerivad kaitseprillid on mõeldud kaitsma silmi digitaalsetest ekraanidest kiirguva kahjuliku sinise valguse eest. Meie prillidega saad lihtsalt muuta oma igapäevast stiili või soovi korral vahetada klaasid optometristi juures retseptiklaaside vastu. SU.VI prillidega tuleb kaasa prillikarp ja puhastuslapp.