Tänulikkusest räägitakse palju ja mitte ilmaasjata. Tänulikkuse tunne on võti püsiva õnne kogemiseks. Kirjuta iga päev märkmikku nimekiri, kus tood välja näiteks 20 punkti, mille eest oled tänulik. Kui nii palju ei jõua, siis mõtle ärgates ja uinudes 3–5 asjale, mis muudavad sind tänulikuks. Praktiseeri seda iga päev ja üsna pea märkad oma üleüldises heaolus muutust.

Harjutus 2:mis on praegu hästi?

Hinga rahulikult sisse-välja, too end täiesti käesolevasse hetke ning vaata enda ümber. Mis kõik on praegu hästi? Märka füüsiliselt enda ümber olevaid asju, aga ka oma tundeid, aistinguid, mõtteid – ka nendes on praegu midagi hästi. Näe, et tegelikult on kogu aeg nii paljud asjad ka toredasti ja korras!

Harjutus 3:miks on hea, et ma seda kogen?

Ohvri rollist väljatulekut toetab küsimus: „Miks on hea, et ma seda kogen?“. Kas see kogemus muudab sind tugevamaks, küpsemaks, rahulikumaks, enesekindlamaks? See küsimus aitab näha ka kõige mustemas stsenaariumis head ning pöörata teadlikult ja tänulikult tähelepanu sellele, mida kõike võib raske hetk õpetada.

Harjutus 4:positiivsed afirmatsioonid

Ütle endale teadlikult positiivseid lauseid. Kirjuta mõni väärtuslik ja toetav mõte kleepsupaberitele ning pane eri kohtadesse: vannitoapeeglile, esikusse, autosse, märkmiku vahele, voodi kõrvale, telefoni ja arvuti taustapildiks. Mida sagedamini näed end toetavaid sõnumeid, seda suurem mõju avaldub. Võid ka lindistada audiofaili, kus ütled iseendale positiivseid sõnumeid. Inspiratsiooniks: mul kogu aeg veab, elu hoiab mind, mu unistused täituvad, ma saan suurepäraselt hakkama, kõik on hästi, mul on alati raha.

Harjutus 5:leia oma kirg

Õnnelikud inimesed viibivad sageli seisundis, kus nad kaotavad ajataju, naudivad täielikult seda, mida teevad. Nad kogevad õndsust. Mõnel on selline tegevus trenn, teisel kudumine, kolmandal küünalde valmistamine, tantsimine, jalutamine või lugemine. Tegevus pole oluline, tunne on määrav. See võib olla rahulik vaikusehetk kõrvaklappide ja lemmikmuusikaga. Püüa leida tegevus, mis sind paelub, ning integreeri seda oma ellu nii sageli kui võimalik.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid