Eriti vajalikud on kõrge säärga saapad juhul, kui oled seelikute ja kleitide austaja, sest laiemad püksid kõrge säärega saabaste sisse ei mahugi. Sellised saapad muudavad jalad sihvakaks ega lähe niipea moest.

Lahe Chelsea

Need universalsed saapad on hetkel kõikjal ja seda põhjusega. Need sobivad absoluutselt kõigi riiete ja stiilidega mängides ägedaks nii naiseliku kleidi, kui ka üles keeratud säärtega teksad. Peale viska kas mantel või jope.

Nööritavad saapad

Kui varem kuulusid nööridega saapad alternatiivkultuuride stiilisõnastikku, siis tänapäeval võib neid leida kõikjalt. Kuulsate Dr. Martensite kõrval on valikus ka sportlikuma ja maalähedasema puudutusega eksemplare. Viisakama riietuse juurde vali šikima joonega musta värvi nööridega saapad.

Terava ninaga saapad

Terava ninaga saabaste esimeseks boonuseks on see, et need muudavad jalad sihvakamaks. Eriti ilusad on need saapad sukapükste ja miniseelikuga, kitsaste liibuvate pükstega või hoopis retuusidega. Peale viska nahktagi või trendikas laiema lõikega bleiser. Ka trendikate alt laienevate pükste alla sobivad just terava ninaga saapad.

Legendaarsed kauboisaapad

Metsik Lääs on meid sel sügis-talvel enda lummusesse tõmmanud. Kauboisaabastest inspireeritud jalavarjud on nii coolid, et võivad ka väga lihtsale riietusele täiesti uue elu anda. Need sobivad igal ajal ameerikalike teksadega, aga ka lendleva midipikkuses kleidiga.


Lumesaapad.

Kui meid peaks õnnistatama päris talvega (ja loodame, et see juhtub), siis tulevad appi paksud vateeritud saapad, ehk lumesaapad. Samuti läheb neid vaja, kui otsustad mõnel ilusal, aga külmal nädalavahetusel loodusesse minna.

Hooldusnipid

Nii kestavad su lemmiksaapad kauem.

  • Kaitse oma saapaid vihma, lume ja (joogi) õnnetuste eest.

Kaitsesprei ei ole vaid veekindluse andmise vahend, see kaitseb igasuguse ootamatu talveilma või saapale kukkuva vedeliku eest. Need spreid toimivad nii naha, seemisnaha kui ka kanga peal ning kui saapale peaks mingi vedelik kukkuma, jääb see kanga peale, mitte ei lähe sisse. Pühi see sealt minema ja saabas on päästetud. Kasuta spreid kord nädalas.

  • Niisuta nahka.

Nii nagu sa paned kreemi oma näole, vajavad ka nahksaapad regulaarset niisutust, et hoida läiget ja anda neile pikem eluiga.

  • Eemalda soola ja lumeplekid kohe.

Kanna plekieemalda peale nii kiirelt, kui võimalik ja lase üleöö kuivada, et see saaks mõjuda.

  • Hoia kontsadel silma peal.

Paranda katkised või kulunud kontsad pigem varem kui hiljem. Lase kontsaplekid või kontsad asendada kohe, kui kahjustust näed, mitte alles siis, kui saabastega enam kõndida ei saa.

  • Pista saapa sisse hoidikud.

Aseta saabaste sisse (ja pikkade säärte sisse) hoidikud, mis valitud konkreetsete saabaste kuju järgi.

  • Kasuta nahakreemi, et vähendada kahjustusi ja pleekimist.

Kanna nahakreemi peale väikse harja abil, et kahjustusi parandada ja patsuta saapad puhtaks ja kuivaks pärast igat kasutuskorda.

Jaga
Kommentaarid