Internet on küll põnevaid kirjutisi otsast otsani täis ja põhjaliku otsimise tulemusena võib sealt leida üsna väärtuslikke arvamusi, kuid sinna on ka väga lihtne üleliigse informatsiooni sisse ära uppuda. Igalt veebilehelt, mida külastame, vaatab meile vastu mitukümmend kutsuvat pealkirja ja nii tekib tunne, et peamegi need kõik läbi lugema. Tegelikult on aga väga oluline osata õigel ajal juhe seinast välja tõmmata ja veidi rahulikumat elutempot nautida.

Üks mõnus viis vaba aja veetmiseks ilma nutitelefonita on ajakirjandusse sukeldumine. Internetiavarustes surfates võib see küll meelest minna, kuid ka digiajastul ilmub trükis väga kvaliteetseid ja sisukaid väljaandeid, tänu millele saad end huvitavate valdkondadega alati kursis hoida. Ajakirja lugemise juures on suureks plussiks see, et anname oma silmadele sinisest valgusest ja vilkuvatest teavitustest puhkust ning keskendume ühele loole või artiklile korraga.

Suurima valiku ajakirju leiad Sirvist

Sirvi.eu on veebipood, kust saad endale koju tellida sadu eesti- ja välismaiseid väljaandeid, alustades kergemast lugemisest ning lõpetades raamatu mõõtu ajakirjadega, kus võtavad sõna oma ala tõelised spetsialistid.

Sirvi teebki ainulaadseks see, et nende valikust ei leia ainult kohvilauale mõeldud ajakirju, mis koosnevad peamiselt piltidest ja reklaamist, vaid ka tõeliselt kvaliteetset ajakirjandust. Näiteks saab Sirvist tellida väljaandeid, mida kutsutakse bookazine’ideks (raamat-ajakirjadeks), sest vormilt on nad küll ajakirjad, aga sisult meenutavad rohkem raamatuid. Mõned populaarsemad bookazine’id sisustusajakirjade valdkonnast on Design Anthology (UK) ja Country Living Modern Rustic; moeajakirjadest aga näiteks Numero, Purple Fashion, 10 Women ja 10 Men.

Veel leiab Sirvist palju elustiiliväljaandeid, millest mitmed keskenduvad praegu maailmas laineid löövale mindfulness’i ehk teadveloleku praktikale. Aeglasema elu praktiseerimisest saab lugeda näiteks ajakirjadest The Simple Things ja Breathe. Viimasest on välja antud ka noortele suunatud ajakiri Teen Breathe, kus tutvustatakse teadvelolekut noortele arusaadavas kontekstis.

Ajakirjas Teen Breathe tutvustatakse teadvelolekut noortele arusaadavas kontekstis.

Kõigile midagi

Sirvist leiavad lugemist aga ka need, kelle huvid peavoolust veidi kõrvale kalduvad, sest kohale toimetatakse ka nišiajakirju. Üks selline on näiteks ettevõtlusteemasid lahkav väljaanne Courier, mis annab ülevaate elust moodsas ärimaailmas ja jagab väikeettevõtjatele kasulikke nõuandeid.

Veel väärib mainimist keelehuvilistele mõeldud ajakiri Spotlight, mis aitab lugejail parandada inglise keele oskust põnevate ja päevakajaliste artiklite ning harjutuste kaudu. See on justkui moodne inglise keele õpik, millest iga filoloogiahuviline kindlasti rõõmu tunneks.

Muidugi ei puudu valikust ka suur hulk kultuuri ja kunsti käsitlevaid väljaandeid. Mõned põnevamad nendest on juhtiv sõltumatu hääl filminduses Little White Lies, kunsti- ja kultuurielu lahkav Frieze ning juhtiv kaasaegse kunsti teejuhte Art Review.

Sirvi on veebipood, kus on müügil üle 1000 kodu- ja välismaise ajakirja, ajalehe, ristsõna ning lauamängu seitsmes eri keeles.

Ajakirju saab osta nii üksiknumbrite kaupa kui ka vormistada lühemaid ja pikemaid püsitellimusi (3, 6 ja 12 kuud).

Vaata lähemalt: sirvi.eu

Jaga
Kommentaarid