Minu esimene muusikaga seotud mälestus on tihedalt põimunud laulmisega. Laulsin väiksena igasuguseid laule, kuid eredalt meenub just „Jamaika hällilaul“, mida ema mulle laulis ning mida ma omakorda järgi püüdsin laulda.

Muusikat kuulasin…

Lapsena kuulasin ma muusikat põhiliselt läbi CD- ja kassetimängijate, kust kuulasin oma toonase lemmikbändi Vanilla Ninja singleid. Kuna mul ei olnud piisavalt raha terve albumi ostmiseks, siis ostsin Säästumarketist kokku singleid ja siis vahetasin, kui ühest loost juba kõrini sai. Hiljem kasutasin mp3-mängijaid ja ilma selleta ei läinud ma kuhugi.

Rita Ray

Praegu kuulan…

Praegu kuulan muusikat peamiselt voogedastuse vahendusel ja tuhlan seal igasugustes huvitavates playlistides ja enda discover weekly’s. Vinüülikogu on ka meil elukaaslasega kahepeale juba täitsa arvestatav. Vinüülilt muusika kuulamine on muidugi hoopis teine teema. See ehk polegi lihtsalt kuulamine, vaid hoopis muusika nautlemine. Albumite järjest kuulamisel on see je ne sais quoi, mis aitab paremini tunnetada albumi lugu ja artisti enda maailma.

Eesti muusika on…

Tänu sotsiaalmeedia hüppelisele arengule on Eesti muusika tase kõvasti tõusnud. Muidu levisid siia uued tuuled ja trendid aeglaselt ja visalt. Kuigi väga keeruline on olla see n-ö hindaja. Ma olen ise alati mõelnud, et ajan omaenda asja nii hästi kui saan ja eks teised toimivad ilmselt sama mõtteviisi järgi.

Soovitan kuulata…

Jarek Kasarit / Chalice’i

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid