Toivo Freeman Pilt

„Mulle on väga tähtis ka see, kes mu asju kannavad. Nõrga karakteriga see ei tööta – siis on tagi tühi. Tugev isiksus peab sees olema. Ja mulle ei meeldi, et modellid peavad olema pikad ja peenikesed, ei! Olgu inimesed nagu meie, igas mõõdus. Kuna mina ise olen üleni täis tätoveeritud, siis tätoveeritud kodanikuna ma väljendan oma austust selle kunstiliigi vastu ja panen lavale kõik tätoveeritud modellid,“ ütleb Freeman ja lubab, et naised moenädala laval saavad olema ülivinged karakterid, mehed elukutselised sõdurid.

Toivo Freeman Pilt

Tallinn Fashion Weeki moeetendus on disaineri jaoks nagu suur kunstiprojekt, kus ta mõtleb palju ja tegutseb sööstudena. Samal ajal asju disainides mõtleb ta ka etenduse lavastusele ning detailid lähevad järjest peas paika: „Eufooria, mis viimaks möllama hakkab, oskan ajastada lavale,“ lisab Freeman.

Toivo Freeman Pilt

Toivo Freeman Pilt on kunstnikuna iseõppinu, kui mitte arvestada maali-ja vitraažistuudiumi legendaarse kunstniku ja sisekujundaja Soho Fondi ateljees. Mangad, Aasia jumalused, popsürrealistide võtted, kolmemõõtmelised kollaažid popkultuuri esindavatest vidinatest, psühhedeelsed mustrid ja grafiti elemendid näitavad Toivo Freemani Pildi debütandi kohta ootamatult tervikliku ja omanäolise kunstnikuisiksusena, kellel on juba välja kujunenud isikupärane käekiri. Freemani ikoonid on ühtaegu sürrealistlikud, popilikud ja psühhedeelsed ning, mis peamine – nii šokeerivalt elus, et lõikavad oma tornaadoliku elujõuga nagu katkise peeglikilluga läbi seisma jäänud õhu. Lisaks rõivastele disainib ta ka jalatseid ja valgusteid.

Toivo Freeman Pilt

Soeta piletid laupäeval, 1.aprillil toimuvale moeetendusele SIIT.

Jaga
Kommentaarid