Hollandi vähiliit on andnud täiskasvanud inimestele lihtsa juhise. Liidu uuringute ja soovituste järgi sobib igapäevasteks toimetusteks õues kasutada päikesekaitsevahendit, mille faktor on vähemalt 15. Kui aga viibida päikese käes pikemalt ja intensiivsemalt, näiteks päevitades või soojamaareisil olles, tuleks kasutada tooteid, mille faktor on vähemalt 20–30. Sellisele märgistusele vastab SOL veekindel päikesekaitsesprei SPF 20 ja SPF30. Päikesekreem on rikastatud pähklikoore ja porgandiõliga, mis soodustavad loomuliku päevituse teket, andes ka kõige tundlikumale ja õrnemale nahale lisaks kaunile päevitusele kaitse kuivuse, põletuse ning vananemise eest.

Macta Beauty

Ka Australian Goldi valikust leiab SPF30 päikesekaitsesprei koos isepruunistajaga. Selle toote suureks plussiks on geeli koostisse peidetud looduslik karamell, mis aitab nahal päikesega kokku puutudes muutuda mõnusalt pronksjaspruuniks. Erinevalt teistest isepruunistajatest aitavad geeli koostises olevad eksootilised õlid hoida jumekat nahka ka pehme ja niisutatuna. Looduslikest toodetest pakub päikese eest kaitset ka Hoia looduslik päevitusõli. Toote koostises on näiteks vaarikaseemneõli, mille looduslik SPF-i sisaldus on 28–50, ja porgandiõli, mis annab nahale suurepärase kuldse jume ning rikastab seda erinevate vitamiinidega.

Kõige tugevamat kaitset ehk SPF50+ märgistusega päikesekaitsevahendeid vajavad lapsed. Bio Balance näiteks on mudilastele mõeldes turule toonud Sun Protection Milk SPF50+ päikesekaitsepiima. Tegemist on veekindla ja lõhnavaba kaitsepiimaga, mis sobib igale nahatüübile, imendub kiiresti ega jäta rante. Päikesekaitsepiima koostises on glütseriin, mis tugevdab naha loomulikku barjääri. Pantenool tagab aga naha niisutuse.

Täiskasvanud, kellel on õrnem nahk, peaksid samuti kasutama võimalikult suure SPF-iga tähistatud tooteid. Bio Balance on turule toonud Tinted Sunspot SPF50+ toonitud päikesekaitsekreemi, mis sobib ideaalselt kasutamiseks pigmendilaikude korral. Kreemi kombineeritud koostisosad vähendavad tumedaid laike ja vistrikke ning ühtlustavad nahatooni, pakkudes samal ajal laitmatut kaitset UV-kiirguse eest. Probleemsele nahale sobib ideaalselt ka Bio Balance Aknsun SPF50+ päikesekreem tänu oma antibakteriaalsele toimele, ärritusvastastele koostisainetele ja rasuregulaatoritele. Sama funktsiooniga päikesekreem on saadaval ka toonituna.

Macta Beauty

Päikesekiirgus ei kahjusta ainult nahka, vaid ka juukseid. Seetõttu toodetakse järjest rohkem päikesekaitsevahendeid kaunite kiharate säilitamiseks. Üks nendest on Innovatis Luxury Sublime Sun päikesekaitsesprei juustele. Sprei moodustab juustele nähtamatu kihi, mis tagab kiharate läike, siidisuse ja erakordse elujõulisuse nii vees kui ka päikesekiirgusega kokku puutudes.

Kvaliteetne ja õige UV-faktoriga päikesekaitsevahend aitab säilitada nii meie naha kui ka juuste nooruslikkust ja sära ning kaitseb kuivuse, päikesepõletuse ja sellega seonduvate haiguste eest.

Jaga
Kommentaarid