Discovery Sporti sõitjateruumis on uus käiguvalits, mida ümbritseb tumedast anodeeritud alumiiniumist viimistlus ning elegantne kolme kodaraga mitmefunktsiooniline rool. Rooli viimistlusmaterjalidena on valikus Windsori stiilis nahk ning S- ja SE-mudeliversioonide puhul loomanahavaba kangas. Pivi Pro meelelahutussüsteemi saab seadistada roolil paiknevate nuppude abil, mis aktiveerivad ka virtuaalse häälassistendi.

Sõitjateruumi viimistluses on mudelitel Discovery Sport S ja Dynamic SE valikus kuni kolme värvitooniga DuoLeatheri viimistlus. Kliendid, kes ei soovi autosse nahka, saavad valida Suedeclothi koos luksuslikult pehme Luxtec-kangaga, mis on valmistatud taaskasutatud polüestermikrokiust.

Dynamic HSE mudeliversiooni sõitjateruumi võib valida ka Ebony Windsori nahka, mida rikastavad Lunar Grey kontrastsed istmedetailid. Alternatiivina pakutakse ka DuoTone Light Oysteri ja Ebony värvi viimistlust, mis loob sõitjateruumis silmapaistva kahevärvilise atmosfääri.

Kuni 24 võimalust istmete seadmiseks

Discovery Sporti mitmekülgne ja avar interjöör, mis on saadaval kuni seitsme istmekohaga, tagab rohkelt ruumi ja mugavust kõigile ning pakub kuni 24 võimalust istmete seadmiseks. Silmas on peetud praktilisust – teine istmerida on 40 : 20 : 40 jaotusega nihutatav ja kokkuklapitav. Kuni 1794-liitrine pagasiruum mahutab kõik spontaanseteks seiklusteks vajaliku. Elektriline tagaluuk teeb pagasiruumi kasutamise eriti lihtsaks.

Discovery Sporti juurde kuuluvad standardvarustusena digitaalne näidikupaneel ja roolile paigaldatud käiguvahetuslabad. Värske ilme saanud ja lihtsustatud keskkonsoolis on uus elegantne 11,4-tolline kumerast klaasist puuteekraan. Kõige uuem Apple CarPlay ja Android Auto toega Pivi Pro multimeediasüsteem on rikastatud pidevalt nähtaval olevate külgribadega, mis võimaldavad kiiret ligipääsu sõiduki peamistele funktsioonidele, nagu meedia, helitugevus, kliima ja navigatsioon. Tänu uuele lahendusele on 90 protsenti peamistest funktsioonidest vaid kuni kahe puudutuse kaugusel.

Värske ilme saanud keskkonsoolis on ka rohkem hoiuruumi ja mugavust, näiteks juhtmevaba laadimispesa, muutes Discovery Sporti sõitjateruumi oma klassi üheks kõige praktilisemaks. Praktilisust ja mugavust on sõidukis veelgi: igal istmereal on kasutada kaks USB-C-laadijat, teises reas ja pagasiruumis on ka 12 V pistik. Valides seitsmekohalise mudeliversiooni, saab arvestada ka kolmanda istmerea USB-C- laadijate ja kliimaautomaatikaga.

„Discovery Sport pakub nüüd tänu kõige uuema Pivi Pro kasutuselevõtule kogu perele uuenduslikke tehnoloogilisi funktsioone. Minimalistlikum keskkonsool täiendab värskendatud välimust ja loob veelgi avaramad panipaigad. Samal ajal kinnitavad uue mudeli jõuajamite valik, maastikusõidu-tehnoloogiad ja muljetavaldav paindlikkus, et sõiduk on tõesti võimeline toime tulema kõigega, mis pereelus ette võib tulla,“ sõnas James Sanderson, JLR-i elutsükli peainsener.

Arenenud tehnoloogiad

Discovery Sport on varustatud kõige uuemate tehnoloogiatega, nagu näiteks Cabin Air Purification Plusi õhupuhastussüsteem. Tänu PM2.5 filtreerimisele ja CO2-juhtimisele aitab süsteem parandada kogu pere heaolu ning ka juhi tähelepanuvõimet, jälgides ja kontrollides CO2 taset autos.

Täiustatud süsteemi osaks on ka nanoe X-i tehnoloogia, mis võitleb haigustekitajate vastu ja aitab sõitjateruumis oluliselt vähendada lõhnu, baktereid ja allergeene, samas kui õhukvaliteedi indeksi (AQI) rakendustehnoloogia võimaldab klientidel jälgida ekraanil välisõhu kvaliteeti nii oma asukohas kui ka sihtkohas.

Discovery Sportil on üks paremaid kaameratehnoloogiate valikuid. Juhile annavad suurema kindlustunde nii 3D-kaamerad kui ka ClearSight Ground View' kaamerasüsteem, mis tagavad 11,4-tollisel puuteekraanil ülevaate auto ümber ja all toimuvast. Samuti kuulub mudeli juurde ClearSight Rear View Mirror, mis pakub takistusteta vaadet sõiduki taha.

Discovery Sport S-il on värvitud lävepakud ja uus kontrastne läikivmust esivõre, millelt leiab Discovery motiivi, Induse hõbedased liistuplaadid ja Bright Atlas Discovery signatuuri.

Dynamicu mudelid on veelgi enesekindlama välimusega tänu kontrastsele katusele ja väikestele aktsentidele – nende hulgas on Discovery signatuur, silmapaistev esivõre, lävepakud ja kaitserauad, mis kõik on viimistletud iseloomuliku läikivmusta värvitooniga. Sihikindlat hoiakut rõhutavad läikivmusta viimistlusega detailid kaitseraual ja rattakoobastel, kusjuures eesmiste õhuavade juures on ka Discovery tunnusmärk.

Lisavarustusena on saadaval läikivmustad 21-tollised valuveljed ja 19-tollised läikivmustad või teemantkujundusega veljed. Lisaks on mudeli värvivalikusse lisandunud Varesine Blue.

Lai valik jõuajameid

Discovery Sportil on jätkuvalt lai valik tõhusaid pistikhübriid- ja kerghübriidajameid. P300e mudeliversiooni uus akukeemia võimaldab nüüd ainult elektri jõul läbida kuni 47 kilomeetrit – sellest piisab, et sooritada 90% igapäevasõitudest vaid elektriga. WLTP-sertifitseeritud elektriline sõiduulatus on kuni 61 km.

Silmapaistvat elektrilist sõiduulatust võimaldavad pistikhübriidmudelil 1,5-liitrine Ingeniumi kolmesilindriline turbomootor, elektrimootor ja 14,9 kWh liitiumioonaku. Klientide kindlustunnet suurendab ka kiire ja lihtne laadimine: 0–80% laadimiseks kulub vaid 30 minutit, sest 50 kW laadimine on põhivarustuses.

Land Roverit esindab Eestis kommunikatsiooniagentuur Velocita: jaguarlandrover@velocita.ee

Hoia silm peal Land Roveri sotsiaalmeedial Facebookis ja Instagramis.

Pistikhübriidmudeli kõrval on jätkuvalt saadaval P250 ja P200 Ingeniumi bensiinimootorid ning D200 ja D165 Ingeniumi diiselmootorid. Mõlema kütusetüübi puhul tagab kerghübriidsüsteem tõhusama start/stopp- funktsiooni toimimise, samuti talletatakse aeglustamisel vabanev energia akusse, et kasutada seda ära kiirendamisel – nii suureneb jõudlus ja väheneb kütusekulu.

Jaga
Kommentaarid